התגלתה עוד נוזקה ב-M1 של אפל – שפגעה ב-30 אלף מחשבי מק

חוקרי חברת האבטחה רד קאנרי כינו את הנוזקה "דרור הכסף" ● לא ברור מה היא מכוונת לעשות, אבל מה שכן ברור הוא שמדובר בנוזקה מאיימת למדי

המעבד של אפל, ה-M1. צילום מסך (ארכיון): נחמה אלמוג

כנראה שאנחנו צריכים להתרגל: נוזקה נוספת התגלתה במחשבי MacBook המבוססים על המעבד החדש של אפל, M1. הנוזקה הראשונה התגלתה בשבוע שעבר. עם זאת, הפעם, על אף שהנוזקה מכילה קוד שיכול לרוץ באופן טבעי ב-M1, היא כנראה לא בלעדית למעבד זה.

הדברים עולים מדיווח של חברת האבטחה רד קאנרי, שגילתה את הווירוס, שאותו היא מגדירה כמסתורי. לפי החברה, הוא כבר פגע ב-30 אלף מחשבי מקינטוש ברחבי העולם, ביותר מ-153 מדינות – וזאת בתוך כמה ימים בלבד.

ברד קאנרי מכנים את הנוזקה בשם "דרור הכסף" ולדברי החברה, לא ברור בדיוק מה היא מתכוונת לעשות – כי היא לא מפגינה את התסמינים של רושעות הפרסום המוכרות בסביבת macOS.

החברה אף הצליחה לזהות מנגנון שעלול לגרום להשמדה עצמית, שיכולה להוביל להשמדת התכנים במחשב, אבל לא נעשה בו שימוש וגם לא ברור אם מחברי הווירוס כללו הדק שיכול להפעיל אותו.

"על אף שלא ראינו עדיין את הווירוס משחרר מטענים זדוניים נוספים, התאימות למעבדי ה-M1, טווח ההגעה הגלובלי, שיעור ההדבקה הגבוה יחסית שלו ובגרותו התפעולית מצביעים על כך ש-'דרור הכסף' הוא איום חמור למדי", כתבו החוקרים.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים