תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » מסלול נוסף של משרד הכלכלה יסייע לעסקים בשדרוג עמדות הסליקה לתקן EMV
תמיכה לעסקים במעבר לתקן EMV של עמדות סליקה

מסלול נוסף של משרד הכלכלה יסייע לעסקים בשדרוג עמדות הסליקה לתקן EMV

משרד הכלכלה והתעשייה, בשיתוף משרד האוצר ובנק ישראל, מאפשרים לעסקים לקבל החזר כספי בגובה של עד 80% מעלות שדרוג עמדות הסליקה לתקן EMV, המצמצם משמעותית את אפשרויות המרמה ומאפשר סליקה ללא מגע

מאת 7 בפברואר 2021, 13:50 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בעקבות החלטת בנק ישראל לחייב עסקים לשדרג את עמדות סליקת האשראי הישנות לתקן EMV, יוצאת הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה, בשיתוף משרד האוצר ובנק ישראל, במסלול נוסף לסיוע לעסקים במימון שדרוג עמדות הסליקה.

המענק מיועד לעסקים בעלי עמדות סליקה פעילות שטרם הטמיעו את הטכנולוגיה לפני עליית התוכנית לאוויר (14.6.2020) ומחזור הסליקה שלהם בכרטיס נוכח אינו עולה על 100 מיליון שקלים. סכום המענק ייקבע על בסיס ההוצאות בגין הטמעת התקן בעמדת המכירה, ועד לתקרה של 80% מעלות ההוצאות, ובלבד שגובה הסיוע הכולל לעמדת מכירה לא יעלה על 2,500 שקלים. כל עסק זכאי לקבל סיוע עבור הסבה של עד 20 מסופים, כאשר הסכום המרבי שעסק יוכל לקבל יעמוד על 50,000 שקלים.

שמונה מיליון שקלים מתוך 34 מיליון שהוקצו לפעימה השנייה כבר ניתנו לעסקים שניגשו, כך שעסקים עוד יכולים להגיש בקשה ולזכות בסיוע.

מדובר בתקן סליקה מתקדם, אשר בין היתר מצמצם משמעותית את אפשרויות המרמה ומאפשר סליקה ללא מגע. מרבית העסקים במדינה מחויבים בהטמעת התקן עד יולי 2021. הטמעת הסליקה בתקן EMV המתקדם תבטל את הצורך להעביר את כרטיס החיוב אל הקופאי ובכך תפחית מגע במשטחי מגע המוניים. כמו כן, יתאפשר ביצוע תשלומים ללא מגע בכרטיסים תומכים, ויתאפשר גם תשלום באמצעות אפליקציות תשלום מתקדמות. כניסת הטכנולוגיה תאפשר, בין היתר, כניסת שחקנים חדשים לשוק התשלומים בישראל ותקדם את התחרות בשוק.

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ, אמר, כי "מדיניות הכלכלה האנושית שאנו מנהיגים במשרד הכלכלה רואה את העסקים הקטנים כגורם משמעותי בתהליך ההשבה לעבודה, ואנו מחויבים לעזור להם. משבר הקורונה הוא גם הזדמנות להטמיע טכנולוגיות ושיטות עבודה דיגיטליות, שיוזילו ויקלו על הוצאות העסקים הקטנים לפתיחה מחודשת לאחר משבר הקורונה".

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, ציין, כי "המעבר למערכת סליקה בתקן EMV עשוי להוות שדרוג עבור בעלי העסק. בנוסף, לפי החלטת בנק ישראל, החל מיולי 2021 העסקים מחויבים במערכת סליקה בתקן EMV, וחשוב לנו לסייע להם במימון מעבר זה. אני קורא לעסקים להיכנס לאתר הסוכנות ולממש את זכאותם לסיוע במעבר למערכת סליקה בתקן EMV, תקן בינלאומי ובטיחותי יותר".

מסלול נוסף של משרד הכלכלה יסייע לעסקים בשדרוג עמדות הסליקה לתקן EMV Reviewed by on . בעקבות החלטת בנק ישראל לחייב עסקים לשדרג את עמדות סליקת האשראי הישנות לתקן EMV, יוצאת הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה, בשיתוף משרד האוצר ובנק ישראל, במסלול נו בעקבות החלטת בנק ישראל לחייב עסקים לשדרג את עמדות סליקת האשראי הישנות לתקן EMV, יוצאת הסוכנות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה, בשיתוף משרד האוצר ובנק ישראל, במסלול נו Rating: 0

הגיבו