תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » טסלה תבעה עובד לשעבר בטענה שגנב ממנה מסמכים סודיים
תובעת עובד על גניבת מסמכים סודיים. טסלה. צילום: נאדג, BigStock

טסלה תבעה עובד לשעבר בטענה שגנב ממנה מסמכים סודיים

מהנדס התוכנה נחשד שמיד כשהתחיל לעבוד בחברה גנב מענקית הרכבים החשמליים שייסד אילון מאסק 26,000 קבצים רגישים ● הנאשם הסביר כי התיקיה הועברה בטעות לדרופבוקס, בניסיון לבצע גיבוי

מאת 25 בינואר 2021, 16:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חברת טסלה (Tesla), שנמצאת בבעלות המיליארדר ויזם הטכנולוגיה אילון מאסק, תבעה מהנדס תוכנה שעבד בשירותה בגין גניבת 26,000 קבצים רגישים, הקשורים לתוכנת Warp Drive – המשמשת לאוטומציית רבים מהתהליכים העסקיים של יצרנית הרכבים החשמליים.

ביום ו' האחרון אישרה טסלה את דבר התביעה ואמרה כי המהנדס לשעבר "גנב בחוצפה אלפי סקריפטים למחשבי סחר שלטסלה לקח שנים לפתח" והעביר אותם לדרופבוקס האישי שלו בכוונה לשמור עליהם באחסון הענן.

הנאשם, אלכס קטילוב, שהועסק בטסלה במשך זמן קצר, הסביר לניו יורק פוסט כי בהוראות החברה היה עליו להעתיק את הקובץ למחשבו האישי, וטען שהוא פשוט העביר את התיקיה ללא כוונה לדרופבוקס (Dropbox) בניסיון לבצע גיבוי.

מנגד, טסלה עידכנה כי כאשר צוות האבטחה שלה עימת את קטילוב עם החשדות למעלליו, המהנדס טען כי העביר רק "כמה מסמכים אדמיניסטרטיביים אישיים", תוך שהוא מנסה למחוק את הראיות.

קטילוב נשכר על ידי טסלה ב-28 בדצמבר 2020 כדי לסייע לצוות אבטחת האיכות ביצירת תוכנה שתוכל להפוך משימות כמו גם תהליכים עסקיים הקשורים לאיכות הסביבה, הבריאות והבטיחות לאוטומטיים. על פי החברה, גניבת התיקים אירעה ב-6 בינואר, משמע כשבוע מתחילת העסקת המהנדס.

הצלחה מסחררת בבורסה והתמקמות בצמרת עשירי תבל

נזכיר כי טסלה נמצאת בתקופה האחרונה בכותרות בעיקר משום שווייה שזינק באופן חסר תקדים. כעת הענקית שווה יותר מ-13 יצרניות רכב מפורסמות יחד. מניות טסלה נסחרות כיום ביותר מ-800 דולר ליחידה – ערך שהושג בזכות צמיחה של יותר מ-700% בשנת 2020 ו-20% נוספים רק מתחילת השנה הנוכחית.

אילון מאסק, מנכ"ל ומייסד טסלה, ליד מכונית במפעל החברה בפרמונט. צילום ארכיון: מאוריציוס פסק, מתוך ויקיפדיה

אילון מאסק, מנכ"ל ומייסד טסלה, ליד מכונית במפעל החברה בפרמונט. צילום ארכיון: מאוריציוס פסק, מתוך ויקיפדיה

בזכות נסיקה זו של טסלה הפך המייסד והבעלים שלה, מאסק, לפני כמה שבועות לאדם העשיר בעולם, ועקף את ג'ף בזוס, מנכ"ל ומייסד אמזון (Amazon), ש"שלט" במקום הראשון בצמרת עשירי תבל לאורך חודשים רבים.

טסלה תבעה עובד לשעבר בטענה שגנב ממנה מסמכים סודיים Reviewed by on . חברת טסלה (Tesla), שנמצאת בבעלות המיליארדר ויזם הטכנולוגיה אילון מאסק, תבעה מהנדס תוכנה שעבד בשירותה בגין גניבת 26,000 קבצים רגישים, הקשורים לתוכנת Warp Drive - חברת טסלה (Tesla), שנמצאת בבעלות המיליארדר ויזם הטכנולוגיה אילון מאסק, תבעה מהנדס תוכנה שעבד בשירותה בגין גניבת 26,000 קבצים רגישים, הקשורים לתוכנת Warp Drive - Rating: 0

הגיבו