תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » "אומרים שלום ל-Loon"
אלפבית הוציאה את האוויר מפרויקט Loon. צילום: אלפבית

"אומרים שלום ל-Loon"

פרויקט Loon השאפתני של אלפבית (Alphabet), החברה האם של גוגל (Google), שהוקם במטרה לספק קישוריות באזורים עם תת-כיסוי באמצעות בלוני הליום ענקיים, הגיע לסיומו על רקע עלויות גבוהות – כך הודיעה החברה

מאת 25 בינואר 2021, 9:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

פרויקט Loon השאפתני של אלפבית (Alphabet), החברה האם של גוגל (Google), שהוקם במטרה לספק קישוריות באזורים מנותקים באמצעות בלוני הליום ענקיים, הגיע לסיומו על רקע עלויות גבוהות – כך הודיעה החברה.

מיזם Loon נוסד בשנת 2011 במטרה לספק קישוריות אינטרנט באזורים עם תת-גישה באמצעות בלוני הליום בגובה 20 ק"מ, המחוברים לתחנות בסיס, ונושאים עליהם את הציוד המאפשר חיבור לאינטרנט.

הפרויקט המורכב התקדם באיטיות, ורק ביולי האחרון הושק לראשונה בצורה מסחרית בקניה, ובמסגרתו הופרח צי של 35 בלונים בשמי קניה, שמשדרים אינטרנט לאוכלוסיית המדינה.

אמנם, בלוני ההליום הנושאים את ציוד התקשורת מסוגלים לספק כיסוי לשטח הגדול פי 200 לעומת אנטנת סלולר טיפוסית, אך עלותו של כל בלון כזה מגיעה לעשרות אלפי דולר נוסף על עלויות תחזוקה גבוהות – מה שהופך אותו לתחליף יקר מדי לתשתית מסורתית, שהחברה לא הצליחה להפחית את עלותו, ומנגד – עלויות הפריסה של התשתיות המסורתיות הוזלו על רקע שיפורים טכנולוגיים.

"המסע של Loon הגיע לסיומו. תודה לכל אחד שהאמין בנו ובמשימה שלנו של חיבור אנשים בכל מקום" – כך נפתח הבלוג הרשמי המודיע על סגירתו של פרויקט Loon, שנכתב על ידי אלסטר ווסטגארת', המנכ"ל של Loon. בבלוג, שכותרתו "אומרים שלום ל-Loon", מסביר ווסטגארת' את הסיבות לסגירתו וכותב: "אמנם מצאנו כמה שותפים שהיו מוכנים להתקדם איתנו, אבל לא הצלחנו להפחית את העלויות לרמה שתספיק כדי לבסס עסקים יציבים לטווח ארוך… היום אני מצטער לשתף, שהפרויקט נעצר סופית".

"אומרים שלום ל-Loon" Reviewed by on . פרויקט Loon השאפתני של אלפבית (Alphabet), החברה האם של גוגל (Google), שהוקם במטרה לספק קישוריות באזורים מנותקים באמצעות בלוני הליום ענקיים, הגיע לסיומו על רקע ע פרויקט Loon השאפתני של אלפבית (Alphabet), החברה האם של גוגל (Google), שהוקם במטרה לספק קישוריות באזורים מנותקים באמצעות בלוני הליום ענקיים, הגיע לסיומו על רקע ע Rating: 0

הגיבו