תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » קוואלקום קונה סטארט-אפ של יוצאי אפל ב-1.4 מיליארד דולר
כריסטיאנו אמון, המנכ"ל הנכנס של קוואלקום. צילום: יח"צ

קוואלקום קונה סטארט-אפ של יוצאי אפל ב-1.4 מיליארד דולר

נוביה מתכננת שבבים עם התמקדות ב-5G ● באפל יוצאים נגד העסקה, מאחר שאחד משלושת מייסדי הנרכשת עדיין עבד בה בעת הקמתה

מאת 17 בינואר 2021, 17:49 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עונת הרכישות בשוק יצרניות המעבדים טרם הגיעה לסיומה, כך מתברר. קוואלקום הודיעה שהיא תשלם סכום של 1.4 מיליארד דולר לרכישת נוביה (Nuvia), מתכננת שבבים עם התמקדות ב-5G, לאחר ששתי החברות הגיע לסיכום בסוף השבוע. נוביה היא סטארט-אפ צעיר יחסית, שהוקם לפני פחות משנתיים וששלושת מקימיו הם עובדים לשעבר של אפל, שהתמחו בחברה בפיתוח מעבדים ושבבים אחרים.

שלושת המקימים – ג'רארד וויליאמס, המנכ"ל, מאנו גולאטי וג'ון ברונו – עבדו על מעבדי ה-A, שמניעים את מכשירי ה-iPhone וה-iPad של אפל, וזו יכולה אולי להיות אבן נגף לעסקה, משום שבאפל טוענים שהשלושה הקימו את החברה שלהם כשוויליאמס עוד עבד בחברה. העובדה ששלושה שעבדו על המעבדים של אפל אמורים להצטרף, לאחר קבלת האישורים הרגולטוריים, לצוות הפיתוח של קוואלקום בטח לא עושה לה טוב.

אחת השאלות שעלתה היא מדוע קוואלקום שילמה יחסית הרבה עבור הרבה חברה צעירה? האם זה רק הפורטפוליו שהיא כבר בנתה? או ש-200 המפתחים של נוביה מבריקים במיוחד? כך או כך, הפיתוחים של נוביה אמורים להשתלב לכל אורך ההיצע של קוואלקום, ובכל הרכיבים שמרכיבים את מעבדי ה-Snapdragon שלה. הטכנולוגיה של הנרכשת אמורה לשפר את ביצועי צריכת הכוח וביצועי הליבות הראשיות, כדי להיות מוכנים לצעד הבא בתוך עולם ה-5G.

"מורשת חזקה ביצירת טכנולוגיה ומוצרים"

"ה-5G, ההתכנסות של ארכיטקטורות מחשוב וניידים והתרחבות הטכנולוגיות הניידות לתעשיות אחרות הן הזדמנויות משמעותיות עבור קוואלקום", אמר כריסטיאנו אמון, הנשיא והמנכ"ל הנכנס של החברה. "נוביה היא חברה של חדשנים מוכחים, וכמו קוואלקום, יש לה מורשת חזקה ביצירת טכנולוגיה ומוצרים. יחד, אנחנו יכולים לאפשר להניע חדשנות, שתספק סוג חדש של מוצרים וחוויות לעידן ה-5G".

"ההובלה בהיבט של ביצועי המעבד תהיה קריטית בהגדרת העידן הבא של חדשנות מחשוב", אמר ג'רארד וויליאמס, מנכ"ל נוביה. "השילוב שלנו עם קוואלקום יפגיש את הכישרון ההנדסי, הטכנולוגיה והמשאבים הטובים ביותר בתעשייה ליצירת סוג חדש של פלטפורמות מחשוב בעלות ביצועים גבוהים".

קוואלקום קונה סטארט-אפ של יוצאי אפל ב-1.4 מיליארד דולר Reviewed by on . עונת הרכישות בשוק יצרניות המעבדים טרם הגיעה לסיומה, כך מתברר. קוואלקום הודיעה שהיא תשלם סכום של 1.4 מיליארד דולר לרכישת נוביה (Nuvia), מתכננת שבבים עם התמקדות ב עונת הרכישות בשוק יצרניות המעבדים טרם הגיעה לסיומה, כך מתברר. קוואלקום הודיעה שהיא תשלם סכום של 1.4 מיליארד דולר לרכישת נוביה (Nuvia), מתכננת שבבים עם התמקדות ב Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    אורן

    ושסטיב ווזניאק פיתח את ה Apple I בעודו עובד של חברת HP זה בסדר ?

הגיבו