תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » דו"ח: רוסיה ואיראן מנצלות את המצב הנפיץ בארה"ב להפצת פייק ניוז
והרי הפייק ניוז. אילוסטרציה: BigStock

דו"ח: רוסיה ואיראן מנצלות את המצב הנפיץ בארה"ב להפצת פייק ניוז

ה-FBI והמחלקה לביטחון המולדת עלו על הפצות של חדשות כזב מצד גורמים משתי מדינות אלה וגם מסין ● לעומת זאת, ההערכה היא שלא צפויה מתקפת סייבר סביב השבעת ביידן

מאת 17 בינואר 2021, 17:36 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גורמי ביטחון אמריקניים – ה-FBI והמחלקה לביטחון המולדת – מעריכים שרוסיה, סין ואיראן מנצלות את המצב הנוכחי והנפיץ בארצות הברית לטובתן. לפי ההערכות, כל אחת מהמדינות הללו מנצלת היבטים שונים של ההסתערות ההמונית על גבעת הקפיטול בוושינגטון בשבוע שעבר כדי להעצים את המצב וליצור פייק ניוז, שיעמיקו עוד יותר את הקרעים והשסע שיש בארצות הברית ממילא – עוד לפני השבעת הנשיא החדש, ג'ו ביידן.

על פי הגורמים, גולשים שלוחי רוסיה פרסמו ברשתות החברתיות שהמהומות מראות את "האופי האלים והכאוטי" של האמריקנים, וניסו להשתיל מידע שלפיו גוף של פעילים ימניים בשם אניטה היה אחראי על ההסתערות על הקפיטול. המידע הזה צוטט גם על ידי מחוקקים רפובליקנים, אף שלאחר מכן התברר כפייק ניוז לחלוטין.

האיראנים, לעומת זאת, התמקדו בהצפת פוסטים שקוראים לפטר את דונלד טראמפ מיד ובטענות שהוא אחראי להצתת המהומה. בסין ניצלו את המהומות כדי להזכיר לארצות הברית את העמידה שלה לצד המפגינים במהומות בהונג קונג, ואת הטענות שלה שהיא השתמשה בפייק ניוז וברשתות החברתיות כדי לרסק את ההתנגדות מבפנים. הסינים טענו שוב ושוב כי מהומות הקפיטול מהוות את "התפוררות הדמוקרטיה" האמריקנית, ציינו את הידרדרות ההשפעה של ארצות הברית בעולם והצדיקו את היד הקשה שבה נהגה סין בהונג קונג.

כך או כך, לפי נייר העמדה שהציגו סוכנויות הביטחון, הדינמיקה ברורה: שחקניות זרות עם אינטרסים ינצלו כל חור הכי קטן כדי לקדם נרטיבים שי\גרמו למחלוקות בתוך ארצות הברית, ובמיוחד פוליטיות.

ההערכה: אין סיכון למתקפת סייבר בעת השבעת ביידן

עם זאת, הדו"ח מעריך שהמרחק מהפייק ניוז שהמדינות הללו מפיצות לאיום ספציפי גדול מאוד. האיום הפיזי האמיתי היה ונותר כרגע אלה מתומכי טראמפ שבטוחים ש-"גנבו את הבחירות" ומוכנים לעשות משהו: לנסות לפגוע בהשבעה של ביידן או להפריע לאירועים שמסביבה.

נכון לעכשיו, ההערכה היא שאין סיכון לתקיפת סייבר על מנת להתערב בתהליך ההשבעה, ולא התגלה כל איום משמעותי לפגיעה קיברנטית בנשיא החדש או בכוחות שישמרו עליו ביום חילופי השלטון.

דו"ח: רוסיה ואיראן מנצלות את המצב הנפיץ בארה"ב להפצת פייק ניוז Reviewed by on . גורמי ביטחון אמריקניים - ה-FBI והמחלקה לביטחון המולדת - מעריכים שרוסיה, סין ואיראן מנצלות את המצב הנוכחי והנפיץ בארצות הברית לטובתן. לפי ההערכות, כל אחת מהמדינו גורמי ביטחון אמריקניים - ה-FBI והמחלקה לביטחון המולדת - מעריכים שרוסיה, סין ואיראן מנצלות את המצב הנוכחי והנפיץ בארצות הברית לטובתן. לפי ההערכות, כל אחת מהמדינו Rating: 0

הגיבו