תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » "הענן והקורונה הם הגביע הקדוש של ההאקרים"
תומר פרי, מנכ"ל אינוקום מקבוצת אמן. צילום: ניר אלון

"הענן והקורונה הם הגביע הקדוש של ההאקרים"

תומר פרי, מנכ''ל אינוקום מקבוצת אמן, מתאר כיצד אנשיו מסייעים למנמ''רים למצוא את נקודות התורפה הארגוניות במערכי ה-IT שלהם ● "הגדלנו את מחזור המכירות שלנו פי חמישה בשש שנים", אמר, "ואף חווינו גידול בעת משבר הקורונה"

מאת 14 בינואר 2021, 17:17 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"משבר נגיף הקורונה הטיל את צלו על שנת 2020. הוא הביא לעבודה מסיבית של עובדים מהבית, מה שדרש להנגיש את המידע והאפליקציות הארגוניות לעובדים, ולצד זה – הצורך לאבטח את הקישוריות החדשה. זאת, כי ההאקרים הבינו שהמעבר המסיבי לענן, בשילוב העבודה מרחוק, הוא הגביע הקדוש שלהם – והם ניצלו מצב חדש זה בצורה מסיבית", כך אמר תומר פרי, מנכ"ל אינוקום מקבוצת אמן.

לדבריו, "האתגרים שניצבו לפני המנמ"רים בשנה החולפת היו רבים, וחלקם יימשכו גם השנה: ההיערכות לעבודה מרחוק, בשל שינוי מודל העבודה והסגרים, עם הנגשת המידע הארגוני והיישומים; הצורך לאבטח את התווך החדש שנוצר בשל הגדלת משטח התקיפה. נדרש מענה לחוסן בסייבר: ההאקרים הפכו להיות 'האיש באמצע' בין הארגון והעובדים, ועשו הכול – והרבה: ממתקפות כופרה ועד פישינג; הצורך להגיב במהירות למתקפות כופרה ולמזער נזקים בעקבותיהן, לרבות הדילמה האם לשלם או לא דמי כופר בתמורה למידע, לצד מענה לגיבוי מאובטח; הכורח בהזדהות חכמה ובניהול הרשאות חכם בארגון; המעבר המסיבי לסביבות ענן, בשל הרצון להנגיש יישומים, ובעקבות זאת – הצורך בשליטה ובניהול של סביבות מרובות עננים; וכן ההאצה במעבר לעולם הדיגיטלי".

"השנה", ציין פרי", תתאפיין בהמשך העבודה ההיברידית, והמנמ"רים ומנהלי האבטחה יידרשו לחיבורים מרוחקים שיהיו מאובטחים, לטובת הגנה על הנכס הארגוני החשוב ביותר, שהוא המידע. כך, באחת מקופות החולים הגדולות בארץ ערכנו פרויקט רחב היקף של חיבור מרחוק וניהול ההרשאות למשתמשים".

התחזית: גידול של 30% בפעילות

ב-2011 רכשה אמן חלק מאינוקום וב-2014 הרכישה הושלמה, ואז החל פרי לשמש כמנכ"ל שלה. הוא הסביר כי "מעבר להיותנו חברת הפצה וייעוץ, לאינוקום יש ערך מוסף, בשל יכולתה בזיהוי מגמות מובילות בעולם ה-IT, איתור חברות מובילות חדשות והבאת מוצריהן לישראל. אסטרטגיית החדירה לשוק שלנו הוכיחה את עצמה במהלך השנים: בתוך שש שנים הגדלנו את מחזור המכירות פי חמישה, והוא עומד כעת על יותר מ-150 מיליון שקלים בשנה. בנוסף לכלל הפעילויות שלנו, אנחנו מסייעים למנמ"רים ללא עלות, ועוזרים להם בייעוץ: היכן הנקודות החלשות במערך ה-IT, היכן נקודות התורפה באבטחה ועוד".

מימין: משה בן דהן, מהנדס מכירות סיטריקס נטוורקינג באינוקום מקבוצת אמן; פיוטר פדרסקי, מנהל שותפים בשווקים צומחים ב-EMEA בסיטריקס; שלומי קלימן, מנהל פעילות סיטריקס באינוקום; תומר פרי, מנכ"ל אינוקום; דניס פוזולוטין, סמנכ"ל הטכנולוגיות של אינוקום; יאיר ביטון, מהנדס מכירות סיטריקס וירטואליזציה באינוקום; אלה ווינרב, מנהלת מכירות סיטריקס באינוקום; דארן פיני, סגן נשיא לשותפים באזור EMEA בסיטריקס. צילום: יח"צ

מימין: משה בן דהן, מהנדס מכירות סיטריקס נטוורקינג באינוקום מקבוצת אמן; פיוטר פדרסקי, מנהל שותפים בשווקים צומחים ב-EMEA בסיטריקס; שלומי קלימן, מנהל פעילות סיטריקס באינוקום; תומר פרי, מנכ"ל אינוקום; דניס פוזולוטין, סמנכ"ל הטכנולוגיות של אינוקום; יאיר ביטון, מהנדס מכירות סיטריקס וירטואליזציה באינוקום; אלה ווינרב, מנהלת מכירות סיטריקס באינוקום; דארן פיני, סגן נשיא לשותפים באזור EMEA בסיטריקס. צילום: יח"צ

אינוקום משמשת כחטיבת ההפצה של מוצרי טכנולוגיה לתחומי תשתיות ואבטחת מידע בקבוצת אמן. הקבוצה מיזגה לאינוקום את פעילות סיטריקס, שמיוצגת על ידה, על מנת לרכז את כל פעילות ההפצה תחת קורת גג אחת. "השנה", ציין פרי, "זכינו בתואר המפיץ המצטיין של סיטריקס בפעם השנייה ברציפות, בין השאר כי היקף הפעילות שלנו בעולמות הסיטריקס גדל ב-50%". בעולמות אבטחת המידע והגנת הסייבר, אינוקום מייצגת את פאלו אלטו, פרופפוינט וסנטריפיי, שפועלת בתחום ניהול הגישות הפריבילגיות (PAM). בעולם הגיבוי וניהול מידע בענן אינוקום מפיצה את רובריק ובעולם רישות הענן ההיברידי היא פועלת עם אביאטריקס.

"קצב הגידול שלנו עומד על 30% מדי שנה", סיכם פרי, "ואני צופה שזה מה שיקרה גם השנה נעמוד בקצב גידול דומה. זאת, כי אנחנו מקשיבים לצרכי השוק ולאתגרי המנמ"רים, ונותנים להם מענה. אנחנו מתרכזים בטכנולוגיות מתקדמות, שלא מתנגשות האחת בשנייה אלא משלימות זו את זו".

"הענן והקורונה הם הגביע הקדוש של ההאקרים" Reviewed by on . "משבר נגיף הקורונה הטיל את צלו על שנת 2020. הוא הביא לעבודה מסיבית של עובדים מהבית, מה שדרש להנגיש את המידע והאפליקציות הארגוניות לעובדים, ולצד זה - הצורך לאבטח "משבר נגיף הקורונה הטיל את צלו על שנת 2020. הוא הביא לעבודה מסיבית של עובדים מהבית, מה שדרש להנגיש את המידע והאפליקציות הארגוניות לעובדים, ולצד זה - הצורך לאבטח Rating: 0

הגיבו