תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » Daily Startup » בנק מזרחי-טפחות משקיע שני מיליון דולר בסטארט-אפ ישראלי
בנק מזרחי-טפחות

בנק מזרחי-טפחות משקיע שני מיליון דולר בסטארט-אפ ישראלי

הבנק משקיע את הכסף בחברת האחסון פאנופלי, במסגרת מסלול של רשות החדשנות, שנועד לעודד השקעות של מוסדיים ישראליים בענף

מאת 10 בינואר 2021, 17:00 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

השקעה מוסדית בסטארט-אפ ישראלי: בנק מזרחי-טפחות הודיע באחרונה כי הוא השקיע שני מיליון דולר בסטארט-אפ פאנופלי (Panoply), שמפתח פלטפורמה לאחסון אוטומטי של נתונים בענן. זאת, כחלק מסבב גיוס B של החברה, בסך כולל של 10 מיליון דולר.

ההשקעה ניתנה במסגרת מסלול 43 של רשות החדשנות להשקעה בחברות היי-טק ישראליות. המסלול מיועד למשקיעים מוסדיים: בנקים, חברות ביטוח וקרנות פנסיה. 10 גופים שזכו במכרז, להשקעה של 200 מיליון שקלים בחברות היי-טק ישראליות.

רשות החדשנות השיקה את המסלול ביולי האחרון, במטרה "לעודד את המחקר והפיתוח בתעשיית ההיי-טק במדינת ישראל בטווחים הקצר והארוך". הרשות מעודדת בכך משקיעים מוסדיים, שפחות משקיעים בהיי-טק הישראלי – לעשות זאת, מתוך הבנה שהגדלת שיעור ההשקעה שלהם בענף תיטיב אתו. המסלול נולד בין היתר בעקבות החשש שמשקיעים זרים יפחיתו את השקעותיהם בהיי-טק הישראלי בעקבות הקורונה – חשש שבסופו של דבר התבדה.

כמו כל השקעה אחרת במסלול זה, היה והיא לא תתברר בסופו של דבר כרווחית, ותגרום למזרחי-טפחות הפסדים וירידת ערך, יוחזרו לו עד 40% מהסכום.

פאנופלי נוסדה ב-2015 וגייסה עד כה 24.3 מיליון דולר. החברה מציעה פתרון מקצה לקצה לאחסון ולניתוח נתונים ארגוניים, ופועלת בשווקים של ארצות הברית וישראל. כמנכ"לים שלה משמשים פול פריסן ויניב לבן, שאף ייסד אותה יחד עם רועי אבינועם, סמנכ"ל הטכנולוגיות שלה.

לדברי דני מאור, מנהל מחלקת היי-טק במזרחי-טפחות, ההיכרות עם פאנופלי החלה כאשר הבנק ביצע מולה עסקת אשראי מסוג Venture Lending.

כל השקעה – בסכום של בין שניים לשלושה מיליון דולר

את פעילות ההשקעות של מזרחי-טפחות בתחום ההיי-טק מובילה ועדת השקעות שבראשה עומד עדי שחף, מנהל החטיבה הפיננסית בבנק. על הפרק עומדות השקעות נוספות, כאשר בשלב הראשון, הבנק ישקיע בממוצע בכל חברה בין שניים לשלושה מיליון דולר, עם אפשרות לבצע השקעות המשך, כדי לשמור על חלקו היחסי באותן חברות.

לדברי לבן, "הפלטפורמה של פאנופלי מנגישה את ניהול תשתית הנתונים לאנליסטים, בכך שהיא מאפשרת להם לאחד, לאחסן ולגשת לנתונים בצורה פשוטה ומהירה יותר – הכול בפלטפורמה אחת, שלא מצריכה כל ידע בקידוד". הוא ציין כי "בחודשים האחרונים חתמנו על הסכמי שיתוף פעולה עם כמה חברות BI, וההשקעה של מזרחי-טפחות תסייע לנו להמשיך ולצמוח".

בנק מזרחי-טפחות משקיע שני מיליון דולר בסטארט-אפ ישראלי Reviewed by on . השקעה מוסדית בסטארט-אפ ישראלי: בנק מזרחי-טפחות הודיע באחרונה כי הוא השקיע שני מיליון דולר בסטארט-אפ פאנופלי (Panoply), שמפתח פלטפורמה לאחסון אוטומטי של נתונים ב השקעה מוסדית בסטארט-אפ ישראלי: בנק מזרחי-טפחות הודיע באחרונה כי הוא השקיע שני מיליון דולר בסטארט-אפ פאנופלי (Panoply), שמפתח פלטפורמה לאחסון אוטומטי של נתונים ב Rating: 0

הגיבו