תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » מכשירי אנדרואיד ישנים לא יוכלו לגלוש באתרי אינטרנט ב-2021  
צפויות בעיות גלישה עם גירסאות ישנות

מכשירי אנדרואיד ישנים לא יוכלו לגלוש באתרי אינטרנט ב-2021  

Let's Encrypt לא תחדש את הסכם אישורי המקור הצולב, מה שיגרום לכך שכל הדפדפנים ומערכות ההפעלה שלא כוללים את אישור המקור שלה לא יפעלו מול אתרים ושירותים שכן משתמשים בהם ● מכישירים המריצים אנדרואיד מגירסה 7.1.1 ומטה יושפעו מן ההחלטה

מאת 11 בנובמבר 2020, 9:15 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מכשירי אנדרואיד ישנים לא יוכלו לגלוש באתרים רבים בשנת 2021 בגלל שמערכת ההפעלה בגירסאותיה הישנות לא כוללת את האישורים המתאימים לגלישה בפרוטוקול HTTPS, שמרבית אתרי האינטרנט משתמשים בו.

אחת מהספקיות המובילות של אישורים, Let's Encrypt, שהאישורים שלה משמשים כ-30% מהדומיינים באינטרנט, הודיעה כי תפסיק את הסכם הנפקת האישורים הצולב מול פלטפורמות שונות, והמשמעות היא, שכל הדפדפנים ומערכות ההפעלה שלא כוללים את אישור המקור שלה לא יפעלו מול אתרים ושירותים שכן משתמשים בהם. בהודעה שלה ציינה החברה, כי "תוכנות מסוימות שלא עודכנו מאז 2016 (כשאישור המקור שלנו התקבל לתוכניות מקור שונות) עדיין לא מסתמכות על האישור שלנו. בין הבולטות ביותר היא אנדרואיד בגירסאות שלפני 7.1.1. המשמעות היא, שגירסאות ישנות אלה של אנדרואיד לא יסתמכו על אישורים שנופקו על ידי  Let's Encrypt".

הסכם האישורים הצולב מול פלטפורמות שונות נשאר בתוקף עד 1 בספטמבר 2021, אבל החברה תפסיק להנפיקו החל מ-11 בינואר 2021.

באתרים הטכנולוגיים פורסמה על רקע הודעת Let's Encrypt ההמלצה להתקין את דפדפן Firefox, שעושה ששימוש באישורים משלו, הכוללים גם את האישור של Let's Encrypt, ומכל מקום, אין זה מונע שיבושים באפליקציות ובפונקציות אחרות שמחוץ לדפדפן.

מכשירי אנדרואיד ישנים לא יוכלו לגלוש באתרי אינטרנט ב-2021   Reviewed by on . מכשירי אנדרואיד ישנים לא יוכלו לגלוש באתרים רבים בשנת 2021 בגלל שמערכת ההפעלה בגירסאותיה הישנות לא כוללת את האישורים המתאימים לגלישה בפרוטוקול HTTPS, שמרבית אתר מכשירי אנדרואיד ישנים לא יוכלו לגלוש באתרים רבים בשנת 2021 בגלל שמערכת ההפעלה בגירסאותיה הישנות לא כוללת את האישורים המתאימים לגלישה בפרוטוקול HTTPS, שמרבית אתר Rating: 0

הגיבו