תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » הבחירות בארה"ב: טוויטר תמנע מהמועמדים להכריז על ניצחון מוקדם
חייבות להתאמץ יותר במלחמה בפייק ניוז. טוויטר ופייסבוק. צילום: BigStock

הבחירות בארה"ב: טוויטר תמנע מהמועמדים להכריז על ניצחון מוקדם

בחברה חוששים שביידן, ובסבירות גבוהה יותר טראמפ, ינצלו את הפלטפורמה שלה כדי להכריז על ניצחון לפני שזה יהיה בטוח ● טוויטר ופייסבוק המשיכו גם אתמול (ב') לפעול נגד תוכן "שנוי במחלוקת" שהנשיא האמריקני פרסם

מאת 3 בנובמבר 2020, 16:46 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

טוויטר הודיעה לקראת יום הבחירות בארצות הברית, שחל היום (ג'), כי היא תמנע מהמועמדים לנשיאות להכריז על ניצחון מוקדם – דרך החשבונות שלהם או אחד מכמה חשבונות אחרים. הם יוכלו לבצע את ההכרזה רק אחרי ששניים משבעה אמצעי תקשורת שטוויטר סומכת עליהם יעשו כן, או לאחר שיביאו הוכחות מגורם מוסמך.

החברה ציינה כי היא תסמן את הציוצים האלה ותדרוש מהמצייצים לציין על מה הם מסתמכים. יהיה עליהם להוכיח שההכרזה שלהם מבוססת על נתונים של גורמים רשמיים, או לפחות שני אמצעי תקשורת שעושים סקרי בחירות עצמאיים: AP ,Decision Desk HQ ,CNN, פוקס ניוז ושלוש הרשתות הגדולות – ABC ,NBC ו-CBS. ציוצים שיכריזו על ניצחון של אחד מהמועמדים ללא הוכחה יסומנו והגולשים יועברו ישירות לדף הבחירות הרשמי.

לצד החשבונות של דונלד טראמפ וג'ו ביידן, טוויטר מעמידה על הכוונת בהקשר זה חשבונות מארצות הברית שיש להם יותר מ-100 אלף עוקבים וציוצים שקיבלו למעלה מ-25 אלף לייקים או ריטוויטים.

האם הצייצן הנלהב יכריז על ניצחון מוקדם מדי?

ההודעה של טוויטר באה על רקע החשש שאחד המועמדים יכריז על ניצחונו לפני שהנתונים יהיו ברורים מספיק על מנת שהכרזה כזאת תהיה בטוחה. פרשנים מוטרדים מכך שמאחר שעל פי התחזיות, התוצאות צפויות להיות צמודות, טראמפ עלול להכריז הכרזה כזו גם אם לא יגיעו כל הנתונים מהמדינות המתנדנדות שהוא צריך לנצח בהן על מנת לזכות בארבע שנים נוספות בבית הלבן. ההערכות הן שהוא מעוניין לעשות זאת כדי לקבע בדעת הקהל שהוא נבחר שוב. ההערכות לאורך כל הקמפיין, וגם היום, הן שביידן ינצח במרוץ, אולם גם טראמפ יכול לעשות זאת. יש לציין שהנשיא האמריקני הוא משתמש נלהב בטוויטר ומפרסם ציוצים רבים מדי יום.

הצייצן הנלהב טראמפ. איור: BigStock

הצייצן הנלהב טראמפ. איור: BigStock

בתוך כך, טוויטר ופייסבוק סימנו אתמול פוסטים וציוצים שטראמפ פרסם, שטוענים – שוב – שההצבעה בדואר, שבולטת בבחירות הנוכחיות (ככל הנראה לטובת יריבו, ביידן), היא "הונאה". טוויטר פעלה כ-40 דקות לאחר שטראמפ פרסם את הציוץ, ציינה לצידו כי הוא "עלול להכיל מידע לא נכון" ומנעה ממשתמשים לעשות לו ריטוויט. יצוין שרשת הציוצים נקטה פעולות נגד תוכן שפרסם הצייצן הנלהב טראמפ כמה פעמים בשנה האחרונה.

הבחירות בארה"ב: טוויטר תמנע מהמועמדים להכריז על ניצחון מוקדם Reviewed by on . טוויטר הודיעה לקראת יום הבחירות בארצות הברית, שחל היום (ג'), כי היא תמנע מהמועמדים לנשיאות להכריז על ניצחון מוקדם - דרך החשבונות שלהם או אחד מכמה חשבונות אחרים. טוויטר הודיעה לקראת יום הבחירות בארצות הברית, שחל היום (ג'), כי היא תמנע מהמועמדים לנשיאות להכריז על ניצחון מוקדם - דרך החשבונות שלהם או אחד מכמה חשבונות אחרים. Rating: 0

הגיבו