תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » עלי באבא מעוניינת לרכוש שליש מהמניות בהנפקה הגדולה אי פעם
הרגולטורים בסין הראו לו מי בעל הבית. ג'ק מא, המייסד והיו"ר לשעבר של עלי באבא, והבעלים של קבוצת ANT. איור: BigStock

עלי באבא מעוניינת לרכוש שליש מהמניות בהנפקה הגדולה אי פעם

החברה הודיעה לבורסה בהונג קונג על ההשקעה בקבוצת Ant, שאמורה להגיע ל-300 מיליארד דולר ● Ant נמצאת בבעלות ג'ק מא, המייסד והיו"ר לשעבר של עלי באבא

מאת 22 באוקטובר 2020, 15:48 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

לא רוצה להישאר מאחור: עלי באבא הודיעה אתמול (ד') לבורסה של הונג קונג שהיא מתכוונת לרכוש שליש מהמניות במסגרת הנפקת הענק של קבוצת Ant, שמעוניינת לגייס בין 270 ל 300 מיליארד דולר במה שאמורה להיות ההנפקה הגדולה ביותר שבוצעה אי פעם. עם סיום ההנפקה, ענקית האי-קומרס צפויה להיות הבעלים של כשליש ממניות החברה. על פי ההערכות, סכום ההשקעה של עלי באבא צפוי לעמוד על 35 מיליארד דולר.

Ant היא חברה שותפה של עלי באבא ונמצאת בבעלותו של ג'ק מא, המייסד ולשעבר היו"ר של הענקית הסינית. החברה מציעה שירות תשלומים אונליין ונחשבת לחברת הפינטק הגדולה בעולם. היא מתכוונת להנפיק בשנחאי 1.67 מיליארד מניות, שבכוונת עלי באבא לרכוש 730 מיליון מתוכן. בנוסף, היא עתידה להנפיק 3.3 מיליארד מניות בהונג קונג, ועלי באבא מתכוונת לקנות 1.16 מיליארד מהן.

לדעת מומחים בשוק ההון של סין, ההחלטה של עלי באבא להשקיע בהנפקה של Ant מובנת, ולא רק מפני שהמייסד שלה הוא הבעלים של החברה המושקעת. הסיבה לכך היא שעלי באבא כבר מושקעת בחברה, והרכישה תבטיח לה אחיזה טובה יותר בחברה שהיא רואה בהשקעות בה בין ההשקעות האסטרטגיות החשובות ביותר שלה.

עלי באבא מעוניינת לרכוש שליש מהמניות בהנפקה הגדולה אי פעם Reviewed by on . לא רוצה להישאר מאחור: עלי באבא הודיעה אתמול (ד') לבורסה של הונג קונג שהיא מתכוונת לרכוש שליש מהמניות במסגרת הנפקת הענק של קבוצת Ant, שמעוניינת לגייס בין 270 ל 3 לא רוצה להישאר מאחור: עלי באבא הודיעה אתמול (ד') לבורסה של הונג קונג שהיא מתכוונת לרכוש שליש מהמניות במסגרת הנפקת הענק של קבוצת Ant, שמעוניינת לגייס בין 270 ל 3 Rating: 0

הגיבו