תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » האם גוגל תיאלץ להיפרד מדפדפן כרום?
האם יחליף ידיים? דפדפן כרום של גוגל

האם גוגל תיאלץ להיפרד מדפדפן כרום?

לפי דיווחים, משרד המשפטים האמריקני שוקל לאלץ את גוגל למכור את דפדפן כרום שלה לצד חלקים בעסקי הפרסום, במסגרת החקירה שהוא מנהל נגד החברה, המואשמת כי היא מנצלת את כוחה המונופוליסטי בשוק החיפושים המקוון

מאת 13 באוקטובר 2020, 13:26 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

משרד המשפטים האמריקני ורשויות תביעה שוקלים לאלץ את גוגל (Google) למכור את דפדפן כרום שלה לצד חלקים בעסקי הפרסום הרווחיים שלה.

לפי הידיעות, משרד המשפטים בוחן זאת כחלק מהחקירה שהוא מנהל נגד החברה בנושא הפרה של חוקי הגבלים עסקיים והתביעה שהוא עתיד להגיש נגדה כבר בשבוע הבא, שלפיה מואשמת אלפבית, החברה האם של גוגל, כי היא מנצלת את כוחה המונופוליסטי בשוק החיפושים המקוון. התביעה תכלול גם טענות על הדרכים שבהן משתמשת גוגל במערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד כדי לחזק את מנוע החיפוש שלה.

עוד דווח, כי מתקיימים דיונים כיצד לפתור את בעיית השליטה של גוגל, אך לא התקבלה עדיין החלטה סופית.

דפדפן כרום של גוגל, שהושק בשנת 2008, הפך לדפדפן הפופולארי ביותר בעולם ובעל נתח השוק הגדול ביותר בארצות הברית. האשמות נגד החברה טוענות כי הוא אוסף הרגלי גלישה של המשתמשים במטרה לתמוך בעסקי הפרסום שלה.

בינואר האחרון הודיעה גוגל כי תפסיק להשתמש בעוגיות מצד שלישי בדפדפן כרום שלה, שנועדו לעקוב אחר תנועת המשתמשים בין דפים שונים ברשת. שינוי זה יפגע בהכנסות שלה מערוצי פרסום, אולם לפי דו"ח שפרסמה ועדת המשפט של בית הנבחרים, עובדה זו דווקא עשויה לפגוע בחברות פרסום אחרות שזקוקות לכך, בעוד גוגל יכולה להסתמך על נתונים נוספים שנאספים באמצעות שירותים אחרים שלה.

מוזילה ואפל חסמו עוגיות של צד שלישי בדפדפני פיירפוקס וספארי שלהן.

אם משרד המשפטים אכן יצווה על גוגל להיפרד מכרום, יהיה זה אחד מהמקרים הנדירים מזה עשורים בארצות הברית של צו בית משפט המורה על פירוק.

האם גוגל תיאלץ להיפרד מדפדפן כרום? Reviewed by on . משרד המשפטים האמריקני ורשויות תביעה שוקלים לאלץ את גוגל (Google) למכור את דפדפן כרום שלה לצד חלקים בעסקי הפרסום הרווחיים שלה. לפי הידיעות, משרד המשפטים בוחן זאת משרד המשפטים האמריקני ורשויות תביעה שוקלים לאלץ את גוגל (Google) למכור את דפדפן כרום שלה לצד חלקים בעסקי הפרסום הרווחיים שלה. לפי הידיעות, משרד המשפטים בוחן זאת Rating: 0

הגיבו