תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » לזכרו של צבי שחם ז"ל – איש טכנולוגיה ומוזיקה
צבי שחם ז"ל בתנוחה אופיינית - עם הגיטרה. צילום: באדיבות המשפחה

לזכרו של צבי שחם ז"ל – איש טכנולוגיה ומוזיקה

מיקי ברקאי, מנכ"ל בראיקום, סופד לחברו, צבי שחם ז"ל, מחלוצי תחום מערכות התקשורת בארץ ונגן חובב, שהלך באחרונה לעולמו בגיל 79

מאת 10 באוגוסט 2020, 14:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

צבי שחם ז"ל (שפורן בעבר), שנפטר ב-2 באוגוסט, שילב שני כישרונות: הוא היה אחד המומחים המובילים בארץ בתחום מערכות התקשורת, ויחד עם זה אהב וביצע מוזיקה, והיה מוכשר בנגינה. כך הוא ייזכר בעיני רבים, כולל בעיניי.

צבי נולד בחיפה ב-1941, וכבר בעת לימודיו התיכוניים נאלץ לעבוד למחייתו – וללמוד בערב. לאחר שסיים את בית הספר התיכון, הוא המשיך ללימודי הנדסת חשמל בטכניון, במסגרת העתודה האקדמית, ועם סיומם, ב-1963, שובץ לחיל האוויר, שם שירת כ-20 שנים והתקדם עד לדרגת סא"ל. תוך כדי שירותו הצבאי הוא השלים את לימודיו לתואר שני בהנדסת חשמל.

תפקידיו הצבאיים בתחומי ההדרכה והתחזוקה הובילו אותו לייזום של והשתתפות בהקמת פרויקטים פורצי דרך, בהם רשת התקשורת העצמאית הראשונה של חיל האוויר, רשת תקשורת ההודעות הראשונה של החיל ומערכות נוספות.

השער של "תקשורת ומחשוב" - אחד מספריו של צבי שחם ז"ל

השער של "תקשורת ומחשוב" – אחד מספריו של צבי שחם ז"ל

לאחר השחרור מהצבא עבד צבי בגופים מובילים: חטיבת התקשורת של תדיראן, קבוצת רד-בינת, סיסקו, משרד התקשורת, MedOne, פרטנר, ITS ועוד. את הידע הרב שצבר בתחומי עיסוקו שיתף עם הציבור בכתיבת מאמרים מקצועיים, ובכתיבה ועריכה של ספרים מקצועיים, בהם הציג את החידושים הרבים בתחום התקשורת בארץ ובעולם.

נשמה טובה, שחיפשה תמיד את צד הזכות

כחלק מנטייתו למוזיקה, צבי ניגן בחלילית ובגיטרה, ושר בקולו הנעים. הוא גם הרצה בתחום המוזיקלי.

צבי הקים משפחה חמה ואוהבת עם אשתו, יהודית, בנותיו, איילת ונעה, ובנו, עמוס – משפחה שליוותה אותו בתפקידיו בישראל ובחו"ל. הוא היה חבר טוב ונשמה טובה, שחיפשה תמיד את צד הזכות.

בנימה אישית, הכרתי את צבי בעת שירותנו המשותף בחיל האוויר. מסלולינו המקצועיים נפגשו שוב ושוב, וכללו נסיעת עבודה משותפת לחו"ל ופגישות עבודה רבות, שבנו בינינו ובין משפחותינו חברות אמיצה וממושכת, שבעזרתה למדתי להכיר את האיש ואת סגולותיו.

צבי ז"ל נפטר לאחר מאבק ממושך במחלה קשה, בגיל 79. יהי זכרו ברוך.

הכותב הינו מנכ"ל בראיקום.

לזכרו של צבי שחם ז"ל – איש טכנולוגיה ומוזיקה Reviewed by on . צבי שחם ז"ל (שפורן בעבר), שנפטר ב-2 באוגוסט, שילב שני כישרונות: הוא היה אחד המומחים המובילים בארץ בתחום מערכות התקשורת, ויחד עם זה אהב וביצע מוזיקה, והיה מוכשר צבי שחם ז"ל (שפורן בעבר), שנפטר ב-2 באוגוסט, שילב שני כישרונות: הוא היה אחד המומחים המובילים בארץ בתחום מערכות התקשורת, ויחד עם זה אהב וביצע מוזיקה, והיה מוכשר Rating: 0

הגיבו