תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » הרבעון של מטריקס: ירידה בהכנסות, עלייה ברווח הנקי
מוטי גוטמן, מנכ''ל מטריקס. צילום: ניב קנטור

הרבעון של מטריקס: ירידה בהכנסות, עלייה ברווח הנקי

ההכנסות ברבעון השני ירדו ב-3.3% והרווח הנקי גדל ב-10.6% ● במחצית הראשונה - עליות בלבד ● מוטי גוטמן, מנכ"ל החברה: רבעון טוב, למרות משבר הקורונה

מאת 10 באוגוסט 2020, 14:11 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

יממה אחרי שנכנסה למסחר במדד ת"א 35 בבורסה, מטריקס פרסמה הבוקר (ב') את התוצאות העסקיות שלה, עם ירידה רבעונית בהכנסות לצד עלייה ברווח הנקי, ועליות בלבד במחצית הראשונה של השנה.

במהלך ששת החודשים הראשונים של 2020 גדלו ההוצאות של החברה ב-4.8% ל-1.7 מיליארד שקלים – עלייה נמוכה יותר מזו שנרשמה בהכנסות, שעמדה על 5.3% והביאה אותן ל-1.8 מיליארד. כתוצאה מהיחס הזה נרשמה עלייה ברווחיות החברה: הרווח התפעולי גדל ב-12.4% ל-134.2 מיליון שקלים, זה הנקי – ב-11.7% ל-84.6 מיליון, והרווח המיוחס לבעלי המניות עלה ב-9% ל-78.5 מיליון.

ברבעון השני, ההוצאות של מטריקס קטנו בכמעט 3% ל-790.4 מיליון שקלים וההכנסות ירדו ב-3.3% ל-856.5 מיליון. הירידה בהכנסות מוסברת בעיקר בקיטון במגזר ההדרכה, בימי הפסח, שנכללו בתקופה זו, ובמשבר הקורונה. לצד זאת, הרווחיות גדלה: הרווח הנקי עלה ב-10.6% ל-41.58 מיליון שקלים, הרווח המיוחס לבעלי המניות גדל ב-9.4% ל-39 מיליון וזה התפעולי רשם גידול של 11.5% ל-66.1 מיליון. תרמה לעלייה זו ירידה בהוצאות התפעוליות של החברה, שקטנו ב-10% ל-60 מיליון שקלים.

תוצאות נוספות מראות ירידה של כמעט 4% בהוצאות הגולמיות הרבעוניות ל-730.3 מיליון שקלים, רווח גולמי שנותר כמעט ללא שינוי -הוא עלה ב-0.1% ל-126.2 מיליון, רווח גולמי שולי שעמד על 14.7% וזינוק של קרוב לשליש בחבות המס ל-13.3 מיליון שקלים – תוצאה של העלייה ברווחיות.

מטריקס ממשיכה במדיניות חלוקת הדיבידנדים מדי רבעון בשיעור של עד 75% מהרווח הנקי. עם פרסום הדו"חות החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד נוסף, של 47 אגורות למניה, בסך כולל של כ-29.2 מיליון שקלים. הוא נוסף לדיבידנדים בסך של כ-64.7 מיליון שקלים שמטריקס חילקה מתחילת השנה. בסך הכול, החברה נתנה לבעלי המניות שלה מיום הקמתה דיבידנדים בסך של יותר ממיליארד שקלים.

לאחר פרסום התוצאות וביום המסחר השני כחלק ממדד ת"א 35, מניית החברה רושמת היום, נכון לכתיבת שורות אלה, ירידה בשערה בבורסה בתל אביב.

"נמשיך לעבוד במודל היברידי – גם לטווח הארוך"

מוטי גוטמן, מנכ"ל מטריקס, סיכם את התוצאות באמרו כי "אנחנו נמצאים בעיצומו של משבר עולמי בעל השפעות ישירות ועקיפות על הכלכלה הישראלית, וכפועל יוצא על מטריקס, כשותף הטכנולוגי של חברות מכל מגזרי המשק. כולנו עוקבים ומייחלים למציאת פתרון לנגיף הקורונה, אך בשלב זה לא ידוע היקף המשבר ומשכו".

"הרבעון השני היה כולו בסימן משבר הקורונה וכלל תקופת סגר ממושכת, את חג הפסח וחגים נוספים. למרות האתגרים הרבים ברבעון הצלחנו להשיג צמיחה דו ספרתית ברווח התפעולי וברווח הנקי. לצד השמירה על המשכיות עסקית והעברת רוב עובדינו לעבודה מהבית באמצעות תשתיות מתאימות, איתרנו הזדמנויות לצמוח. הגדלנו את פעילותנו בתחומים שזכו לביקושים ערים כתוצאה מהמשבר, וביניהם תשתיות התוכנה והתקשורת, החומרה, שירותי הענן ואבטחת המידע, ובמקביל ביצענו פרויקטים חדשים רבים בתחומי הבריאות, השליטה והבקרה ושירותי הדיגיטל", ציין.

גוטמן הוסיף כי "כיום ממשיכים רוב עובדי החברה לעבוד במודל היברידי – שילוב של עבודה מהבית ומהמשרד, והכל בהתאם להנחיות בריאותיות קפדניות, במטרה לצמצם סיכונים והידבקויות. כיוון שפורמט עבודה זה הוכח כיעיל, יש לצפות כי גם לטווח הארוך נמשיך לעבוד במודל ההיברידי, תוך הגדלת היעילות, צמצום שטחי הנדל"ן וחסכון בעלויות התפעוליות".

הרבעון של מטריקס: ירידה בהכנסות, עלייה ברווח הנקי Reviewed by on . יממה אחרי שנכנסה למסחר במדד ת"א 35 בבורסה, מטריקס פרסמה הבוקר (ב') את התוצאות העסקיות שלה, עם ירידה רבעונית בהכנסות לצד עלייה ברווח הנקי, ועליות בלבד במחצית הרא יממה אחרי שנכנסה למסחר במדד ת"א 35 בבורסה, מטריקס פרסמה הבוקר (ב') את התוצאות העסקיות שלה, עם ירידה רבעונית בהכנסות לצד עלייה ברווח הנקי, ועליות בלבד במחצית הרא Rating: 0

הגיבו