תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » השפעת הקורונה: עליות בולטות בתוצאות העסקיות של אי-ביי
הקורונה עשתה טוב לאי-ביי. צילום אילוסטרציה: Pixinoo, BigStock

השפעת הקורונה: עליות בולטות בתוצאות העסקיות של אי-ביי

אי-ביי פרסמה אמש (ג') את התוצאות הכספיות שלה, שמראות על עליות הן ברבעון השני והן במחצית הראשונה של השנה. זה לא מפתיע, בהתחשב בעלייה שנרשמה במכירות המקוונות בתקופת הסגרים של הקורונה.

מאת 29 ביולי 2020, 17:25 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

זאת ועוד, אי-ביי פרסמה תחזית חיובית לגבי שני הרבעונים הבאים. עם זאת, המשקיעים סקפטיים בקשר לכך ומביעים חשש שהחברה לא תוכל לעמוד בהן. כמו כן, מומחים מצביעים על כך שבגלל המצב, להערכות ולתחזיות אין משמעות, שכן המציאות יכולה להשתנות בן רגע.

הביצועים היו, כאמור, טובים. במהלך המחצית הראשונה של השנה, ההוצאות של החברה גדלו ב-2.8% ל-3.8 מיליארד דולר וההכנסות עלו בהרבה יותר – ב-8.33% – ל-5.2 מיליארד. על רקע מספרים אלה, הרווח התפעולי צמח ב-25.9% ל-1.45 מיליארד דולר וזה הנקי זינק פי 4.5, או 351.2%, ל-4.2 מיליארד. הגידול ברווח הנקי הושפע גם מזינוק של יותר מפי 4 בהכנסות המימון ובעלייה של 65% בהחזר המס.

ברבעון המדווח נרשמו מגמות דומות: ההוצאות הכלליות גדלו במהלכו ב-9.6% לקצת יותר משני מיליארד דולר וההכנסות זינקו ב-18.2% ל-2.9 מיליארד. הדבר השפיע לחיוב על הרווח הנקי, שצמח ב-85.6% ל-746 מיליון דולר, ועל הרווח למניה, שהאמיר ב-128.3% ל-1.05 דולר. עליות בולטות בהכנסות המימון ובהחזר המס השפיעו גם הן לחיוב על הרווח הנקי.

עוד עולה מהנתונים כי הרווח הגולמי גדל ב-21.2% ל-2.3 מיליארד דולר וזה התפעולי זינק ב-47.1% ל-821 מיליון.

ג'יימי יאנון, מנכ"ל אי-ביי, אמר כי "היה לנו רבעון טוב, שעקף את התחזיות שלנו. שמנו דגש לסייע לעסקים קטנים בתקופה קשה זו והוספנו שמונה מיליון קונים".

השפעת הקורונה: עליות בולטות בתוצאות העסקיות של אי-ביי Reviewed by on . זאת ועוד, אי-ביי פרסמה תחזית חיובית לגבי שני הרבעונים הבאים. עם זאת, המשקיעים סקפטיים בקשר לכך ומביעים חשש שהחברה לא תוכל לעמוד בהן. כמו כן, מומחים מצביעים על כ זאת ועוד, אי-ביי פרסמה תחזית חיובית לגבי שני הרבעונים הבאים. עם זאת, המשקיעים סקפטיים בקשר לכך ומביעים חשש שהחברה לא תוכל לעמוד בהן. כמו כן, מומחים מצביעים על כ Rating: 0

הגיבו