האם אנבידיה בדרך לרכוש את ARM מסופטבנק?

אנבידיה פנתה לסופטבנק על מנת להתחיל במגעים לרכישה – כך דיווחה סוכנות בלומברג ● מוקדם יותר החודש דווח שהתאגיד היפני מעוניין למכור את ARM או להנפיק מניות שלה

האם הרגולטורים יתערבו? אנבידיה

לקראת איחוד ענק בעולם השבבים? סוכנות הידיעות בלומברג דיווחה אתמול (ד') כי אנבידיה מתעניינת ברכישת ARM מסופטבנק. על פי הדיווח, שמצטט מקורות מקורבים, החברה האמריקנית פנתה בשבועות האחרונים לתאגיד היפני על מנת להתחיל במגעים לקראת עסקה.

ARM ואנבידיה סירבו להגיב, ומסופטבנק לא נמסרה תגובה.

הדיווח מגיע בהמשך לפרסום מלפני ימים אחדים, שלפיו סופטבנק מעוניינת למכור את חברת השבבים הבריטית שקנתה ב-2016 תמורת 32 מיליארד דולר, או חלק ממנה, או להנפיק מניות שלה. הוול-סטריט ז'ורנל אף דיווח כי סופטבנק שכרה לצורך כך את שירותיו של גולדמן זאקס.

ARM פועלת בעולם המיקרו-מעבדים, ונמצאת ברבים מהסמארטפונים שלנו. במידה שהיא אכן תירכש, תהיה זו אחת העסקאות הבודדות בשנים האחרונות בעולם הסמיקונדקטורים. אחת הסיבות למיעוט העסקאות בעולם זה היא מלחמת הסחר שבין ארצות הברית לסין והחשש של הרשויות האמריקניות מדליפת טכנולוגיות למתחרה הענקית.

סופטבנק היא "תמנון" עם הרבה זרועות: לנו היא ידועה יותר כבעלים של WeWork, בעקבות הפרשה שבמסגרתה מייסד החברה, אדם נוימן, עזב אותה, אולם יש לה אחיזה בחברות ידיעות נוספות: באחרונה היא מכרה את המניות שלה בטי-מובייל, מספקיות התקשורת הגדולות בארצות הברית, ויש לה מניות רבות גם בענקית האי-קומרס הסינית עלי באבא.

יצוין שיש מומחים שמזהירים שמכירה של ARM לאנבידיה עלולה להיות לא טובה לשתי החברות, עקב המודל העסקי השונה לחלוטין של כל אחת מהן: אנבידיה מוכרת את ה-GPUs שלה, בעוד ש-ARM מוכרת רישיונות ללקוחות שרוצים ליצור שבבים משלהם.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים