בקשה לייצוגית נגד מיקרוסופט: שיתפה נתונים של משתמשי 365 ו-Exchange

בבקשה לתביעה ייצוגית נגד החברה נטען, כי היא מציגה בצורה מסולפת את נוהגי האבטחה והפרטיות שלה ומפירה חוקים פדרליים ומדינתיים, תוך שהיא משתפת בצורה לא חוקית נתוני לקוחות עם גופים כמו פייסבוק, חברות צד שלישי וקבלני משנה, ואף משתמשת בנתונים של לקוחותיה כדי להפיק תובנות עסקיות ורווחים מסחריים ולפתח מוצרים ושירותים חדשים

ההאקרים ניצלו את ספקיה כדי להגיע ללקוחות. מיקרוספט

מיקרוסופט (Microsoft) משתפת עם פייסבוק (Facebook) ועם חברות צד שלישי אחרות נתונים עסקיים של לקוחותיה על בסיס קבוע, כולל מידע ארגוני אישי, למרות שהיא מצהירה כי אינה עושה זאת – כך לפי בקשה לתביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה.

למרות שהיא טוענת כי היא מאבטחת את הנתונים של המשתמשים העסקיים של Office 365 ו-Exchange – החברה נתבעת על שיתוף בתכנים הכוללים אי-מיילים, מסמכים, אנשי קשר, לוח שנה, נתוני מיקום, קובצי אודיו ווידיאו ומידע נוסף של משתמשים עסקיים – ללא הסכמתם. התובעים אף מביעים חשש, כי מיקרוסופט שיתפה נתונים מעין אלה עם "מאות קבלני משנה", שאף נפגעו מדליפות מידע, נוסף על גורמים נוספים כמו מפתחים של אפליקציית פייסבוק.

נגד החברה הוגשה בקשה לתביעה ייצוגית בבית המשפט המחוזי של צפון קליפורניה, שטוענת גם, כי תוך הפרה של הצהרותיה הפומביות, מיקרוסופט משתמשת בצורה לא הולמת בנתונים של לקוחותיה העסקיים כדי לפתח מוצרים ושירותים חדשים שהיא מוכרת לאחרים וכדי להפיק תובנות עסקיות ורווחים ומסחריים.

התביעה מציינת גם, כי החברה מציגה בצורה מסולפת את נוהגי האבטחה והפרטיות שלה ומפירה חוקים פדרליים ומדינתיים, תוך שהיא משתפת בצורה לא חוקית נתוני לקוחות עם גופים כמו פייסבוק, חברות צד שלישי וקבלני משנה.

"כמו מנטרה, שוב ושוב הבטיחה מיקרוסופט ללקוחותיה העסקיים שהיא תשתמש בתכנים ובנתונים שלהם רק כדי לצורך השירותים שרכשו, וכי לצרכים אלה בלבד היא תשתף את הנתונים עם קבלני המשנה שלה וכמה גורמים אחרים רק על בסיס הצורך לדעת, וכי לעולם היא לא תשתף נתונים עם חברות צד שלישי", נכתב בתביעה."למעשה", ממשיך כתב התביעה, "בניגוד מוחלט למה שהיא מציגה, מיקרוסופט שיתפה על בסיס קבוע, וממשיכה לשתף, את נתוני הלקוחות העסקיים שלה עם פייסבוק ועם חברות צד שלישי. הפרטים האלה משותפים גם כאשר הלקוחות ואנשי הקשר שלהם כלל אינם משתמשי פייסבוק. ברגע שפייסבוק מקבלת את הנתונים, עלולים להגיע בעקבות כך השלכות הרסניות, כפי שהודגם באירוע של קיימברידג' אנליטיקה (Cambridge Analytica), שהשתמשה בנתונים שהגיעו לידיה מפייסבוק להטיית דעת בוחרים במשאל הברקזיט בבריטניה".

בנוסף, מציינת התביעה, כי בגלל שמיקרוסופט משתפת נתונים עם פייסבוק, הנתונים האלה נגישים לא רק לפייסבוק, אלא גם לכל הגופים שפייסבוק משתפת עימם נתונים ולכל גוף שמשתף נתונים עם אותם גופים וכך הלאה וכך הלאה".

מיקרוסופט לא השיבה לבקשות התקשורת לתגובה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים