תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » עבודה מהבית: דבש – וגם עוקץ
שנת העבודה מהבית, או, בקיצור, WFH. צילום אילוסטרציה: BigStock

עבודה מהבית: דבש – וגם עוקץ

מחקר של לנובו העלה כי 63% מהעובדים יעילים יותר מהבית ● כמעט חצי מהשדרוגים שמומנו עבור המשרד הביתי סייעו לבצע עבודה מהבית

מאת 20 ביולי 2020, 17:07 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עובדים מרגישים מחוברים ויעילים יותר מאי פעם, כאשר הם עובדים מהבית – כך לפי מחקר חדש של לנובו (Lenovo).

המחקר, שפורסם תחת הכותרת "טכנולוגיה ועולם העבודה המתפתח", מראה כי לצד היתרונות, עדיין ישנם חסרונות רגשיים ופיזיים לעבודה מהבית. המחקר הקיף 20,262 עובדים בוגרים ב-10 שווקים: ארה"ב, ברזיל, מקסיקו, בריטניה, צרפת, גרמניה, איטליה, סין, הודו ויפן. הוא נערך במהלך חודש מאי.

משתתפי המחקר העידו כי הם מאמצים את העבודה מרחוק, וציינו כי הם מרגישים מחוברים יותר למכשירים שלהם, יותר מאי פעם. זאת כי הם מייצגים עבורם את "המשרד", בכל מקום בו הם נמצאים. 85% מהעובדים ציינו כי הם מרגישים שהם תלויים יותר במחשב לעבודה שלהם, בהשוואה לעבודה במשרד. בכל הנוגע לתפוקה ויעילות עבודה, 63% אמרו שהם יעילים יותר בעבודה מהבית מאשר במשרד.

מה יש יותר, יתרונות או חסרונות? עבודה מהבית. צילום אילוסטרציה: BigStock

מה יש יותר, יתרונות או חסרונות? עבודה מהבית. צילום אילוסטרציה: BigStock

על פי לנובו, 40% מהעובדים מימנו באופן חלקי או מלא שדרוגים טכנולוגיים למשרד הביתי שלהם. העובדים בארה"ב דיווחו כי הוציאו בממוצע כ-348 דולרים על שדרוג, או שיפור הטכנולוגיה שלהם – כאשר עבדו מהבית. נתון זה גבוה ב-70 דולרים יותר מאשר הממוצע העולמי, העומד על 273 דולרים.

עבור חלק מהעובדים, העבודה מהבית גם גרמה לבעיות וכאבים. 71% מהם התלוננו על בעיות פיזיות חדשות, או על הרעה של תסמינים קיימים, כגון כאבי ראש, כאבי צוואר וגב, ובעיות שינה.

לצד המכאובים הפיזיים, העובדים גם ציינו כי הקשר עם חבריהם לעבודה נחלש. הם העידו על קושי להפריד בין חיי העבודה לחיים הפרטיים, ודיווחו על בעיות ריכוז במהלך שעות העבודה, כתוצאה מהסחות דעת בבית.

דיליפ בהאטיה, סגן נשיא לחוויית לקוח, לנובו, אמר כי "הנתונים מעניקים לנו תובנות רבות ערך לגבי היחסים המורכבים שיש לעובדים עם הטכנולוגיה, כאשר העולמות האישיים והעסקיים משתלבים יחד במהלך העבודה מהבית. אנו משתמשים בתובנות האלה כדי לשפר את הפיתוח של הטכנולוגיה החכמה שלנו, וכדי להעצים את העובדים מרחוק של המחר".

עבודה מהבית: דבש – וגם עוקץ Reviewed by on . עובדים מרגישים מחוברים ויעילים יותר מאי פעם, כאשר הם עובדים מהבית – כך לפי מחקר חדש של לנובו (Lenovo). המחקר, שפורסם תחת הכותרת "טכנולוגיה ועולם העבודה המתפתח", עובדים מרגישים מחוברים ויעילים יותר מאי פעם, כאשר הם עובדים מהבית – כך לפי מחקר חדש של לנובו (Lenovo). המחקר, שפורסם תחת הכותרת "טכנולוגיה ועולם העבודה המתפתח", Rating: 0

הגיבו