גיוס של שמונה מיליון דולר ל-וליד נטוורקס המאבטחת יישומי בלוקצ'יין

וליד נטוורקס מספקת פתרון אבטחה ליישומי בלוקצ'יין עסקיים ● החברה תשתמש במימון זה כדי להמשיך ולהעמיק את המחקר והפיתוח ולפתוח סניף בניו יורק כדי לחזק את הפיתוח העסקי ואת בניית שיתופי הפעולה שלה עם חברות וארגונים מעבר לים

מייסדי וליד נטוורקס. מימין: כפיר ניסן וגלעד אייזנברגר. צילום: יח"צ

חברת הסייבר הישראלית וליד נטוורקס (Valid Network), הכריזה אתמול על גיוס של שמונה מיליון דולר במסגרת סבב גיוס Seed.

החברה פיתחה טכנולוגיה ייחודית, המאפשרת פתרון אבטחה ראשון מסוגו ליישומי בלוקצ'יין עסקיים, במטרה להגביר את הביטחון והאבטחה של טכנולוגיית הבלוקצ'יין ולהאיץ את השימוש בטכנולוגיה זו במגוון תעשיות.

את סבב הגיוס הובילה Ten Eleven Ventures, קרן הון סיכון אמריקנית המתמקדת באבטחת סייבר, שכבר השקיעה ב-22 חברות מובילות בתחום, בשותפות עם קרן JVP, שהייתה הראשונה להשקיע ב-וליד נטוורקס.

החברה תשתמש במימון זה כדי להמשיך ולהעמיק את המחקר והפיתוח של הפתרון מתוצרתה ולהגדיל את צוותי הפיתוח והמחקר שלה בישראל. בנוסף, וליד תפתח סניף בניו יורק כדי לחזק את הפיתוח העסקי של החברה ואת בניית שיתופי הפעולה שלה עם חברות וארגונים מעבר לים.

וליד נטוורקס הוקמה על ידי כפיר ניסן וגלעד אייזנברגר, מומחי אבטחה ובעלי ניסיון רב בתחום, והינה החברה הראשונה שמציעה פתרון הוליסטי לאבטחת יישומי בלוקצ'יין עסקיים. הפתרון מבוסס על בינה מלאכותית ואגנוסטי לכל סוגי הפרוטוקולים, ומטרתו לוודא עמידה בדרישות רגולטוריות, כמו גם לאתר ולמנוע, בצורה דינמית, פרצות והתקפות.

"הקמנו את וליד נטוורקס מתוך החזון והאמונה שטכנולוגיית הבלוקצ'יין תפתח עולם שלם וחדש של הזדמנויות לעסקים ברחבי העולם ליצור ולאמץ תהליכי עבודה יעילים יותר", אמר ניסן, מנכ"ל ומייסד משותף. "החברה מאפשרת אימוץ מהיר ובטוח של טכנולוגיה מהפכנית זו לטובת ארגונים וצרכנים כאחד. אנחנו אסירי תודה על הפגנת האמון בנו מצד המשקיעים שלנו ונחושים להוציא לפועל את התוכניות השאפתניות שבנינו ולהפוך את וליד לחברה משגשגת ובת קיימא, שמביאה ערך אמיתי ללקוחותיה".

על אף שטכנולוגיית בלוקצ'יין נתפסת כטכנולוגיה בטוחה בבסיסה, לא זה המצב. פיתוח ופריסה של יישומים גלובליים מורכבים ומבוזרים, החולקים תהליכים עסקיים ונתונים בין חברות, חשפו אתגרי אבטחה וביטחון חדשים. כדי להפיק את המירב מטכנולוגיות חדשות אלה נדרש סוג חדש של פתרון אבטחה וביטחון עבור ארגונים. כדי לענות על צורך זה, וליד מהווה חלוצה באספקת פתרון אוטומטי לחלוטין לאבטחת יישומים עסקיים ברמת הארגון, המשתמשים בטכנולוגיה מבוזרת לניהול נתונים לכל אורך חיי היישום.

נוסף על כך, מגיפת הקורונה מאיצה את המהפכה הדיגיטלית ואת החדשנות בתחומי הרפואה המקוונת, ניהול שרשרת האספקה, המסחר המקוון והשירותים האוטונומיים, כל אלו במטרה לשמור על בריאות האדם. ככאלה, הולכים ומתהווים תרחישים נוספים לשימוש בבלוקצ'יין.

מארק הטפילד, שותף ומייסד ב-Ten Eleven Ventures, שגם מצטרף לדירקטוריון החברה, אמר: "אנחנו מאמינים בפוטנציאל הגלום בטכנולוגיית בלוקצ'יין לאפשר יעילות וחדשנות לעסקים ברמה שלא הייתה קיימת קודם. אולם כדי לעשות זאת בהצלחה, ארגונים צריכים לוודא שיש בידם פתרון אבטחה מתאים. וליד נטוורקס פיתחה פתרון כולל ומקיף".

אראל מרגלית, מייסד ויו"ר JVP: "תעשיית הבלוקצ'יין מתרחבת במהירות וצפויה לגדול בשנים הקרובות בצורה דרמטית, מה שהופך את הצורך בפתרון אבטחה לבלוקצ'יין לקריטי. זיהינו את המגמה הזאת ואת הפוטנציאל העסקי הגדול הגלום בה כבר לפני שנים. וליד מביאה פתרון טכנולוגי נועז, יצירתי וחכם שקורא תיגר על ההנחה הרווחת, שהבלוקצ'יין בנוי על תשתית טכנולוגית בטוחה ומוגנת מפני פריצות, הונאות או גניבות נתונים. כשפגשנו את כפיר וגלעד המייסדים בתחילת הדרך ידענו שיש כאן טכנולוגיה עמוקה, המותאמת לזירה העסקית החדשה, ומכאן הדרך להשקעה הייתה קצרה. אנחנו מתכוונים לסייע לצוות המצוין של וליד לקחת את החברה לשלב הבא".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים