תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » כתב אישום נגד עובד עיריית חיפה שהפיץ סרטונים אינטימיים בטלגרם
נסיקה במספר המשתמשים. טלגרם. צילום: BigStock

כתב אישום נגד עובד עיריית חיפה שהפיץ סרטונים אינטימיים בטלגרם

רונן שיך מואשם שהטריד מינית, פגע בפרטיות וכן ביצע עבירות נוספות כלפי כ-190 מתלוננות באמצעות הפעלה וניהול של עשרות קבוצות וערוצים באפליקציית טלגרם

מאת 9 ביולי 2020, 11:03 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד רונן שיך (29), עובד בעיריית חיפה, בגין הטרדה מינית (בהתאם לתיקון מס' 10 לחוק המכונה "חוק סרטונים"), פגיעה בפרטיות, פרסום וניסיון פרסום שירותי זנות, מרמה והפרת אמונים.

כתב האישום שהוגש נגד הנאשם מתאר כיצד הנאשם הקים, הפעיל וניהל עשרות קבוצות וערוצים באפליקציית טלגרם (Telegram), אשר שימשו פלטפורמה להפצה של תמונות וסרטונים, המכילים תוכן מיני מפורש, של מאות נשים ונערות ישראליות, חלקן קטינות.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עורכי הדין איתי גוהר ומורן אשול, הנאשם נהג להפיץ תמונות וסרטונים בעלי אופי מיני של נשים ונערות ישראליות, ללא הסכמתן. הנאשם פרסם תמונות וסרטונים בהן נחזות צעירות ישראליות, על פי רוב, בצירוף של פרטיהן האישיים והפרופיל האישי שלהן ברשתות החברתיות, וזאת לשם זיהוין, וכדי להוכיח לחברי הקבוצות כי מדובר בנשים ישראליות שאינן עובדות בתעשיית המין. בקבוצות אותן יצר וניהל הנאשם היו למעלה מ-100,000 משתמשי טלגרם, שצרכו את התכנים המופצים.

העמדה לדין בגלל העברת סרטונים מיניים של נשים ללא ידיעתן. צילום אילוסטרציה: BigStock

העמדה לדין בגלל העברת סרטונים מיניים של נשים ללא ידיעתן. צילום אילוסטרציה: BigStock

נזקים משמעותיים למתלוננות – כתוצאה מהפרסומים

בכתב האישום מפורט עניינן של כ-190 מתלוננות אשר מסרו תלונות במשטרה בגין הפצת תמונות וסרטונים אינטימיים שלהן בקבוצות שניהל הנאשם, זאת לצד פרטיהן האישיים שאפשרו את זיהויין.

רבות מהנפגעות דיווחו על נזקים משמעותיים שנגרמו להן כתוצאה מהפרסומים, הכוללים בין היתר חרדות חברתיות, הטרדות מיניות ברשתות החברתיות, עזיבה של מסגרות, צורך בתמיכה נפשית מקצועית, נטילה של כדורים פסיכיאטריים, קושי ביציאה למרחב ציבורי, קושי ביצירה של קשרים זוגיים, ובמתן אמון בבני המין השני, ואף ניסיונות אובדניים. אחת הנפגעות אף דיווחה על קושי תפקודי משמעותי ביציאה למרחב הציבורי, עד כי לאחרונה עברה ניתוח פלסטי לשינוי תווי פניה, על מנת להימנע מזיהויה ברחוב.

עוד מתואר בכתב האישום, כיצד בנה הנאשם והשתמש ב"פאנל שליטה", אשר אפשר לו לשלוט בעשרות הקבוצות שיצר בטלגרם באמצעות בוטים שונים. נוסף על כך מתואר כיצד הנאשם השתמש בקבוצות וערוצי טלגרם, על מנת לפרסם מודעות בדבר שירותי זנות בעבור תשלום. הנאשם אף הציע את שירותי הפרסום שלו לנשים בזנות, אשר סבר כי הן מעוניינות בשירותי פרסום באפליקציית טלגרם. בגין פעולות אלה, מיוחסות לנאשם עבירות של פרסום וניסיון פרסום שירותי זנות.

כמו כן, במהלך החקירה התגלה כי הנאשם, בעת עבודתו במחלקת הגבייה בעיריית חיפה, נהג להעתיק במרמה פרטים של כרטיסי חיובי אליהם נחשף בעת עבודתו, הכל ללא רשות או ידיעת מעסיקיו ובעלי הכרטיסים. בגין מעשים אלה יוחסה לנאשם עבירה של מרמה והפרת אמונים ופגיעה בפרטיות.

מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד"ר חיים ויסמונסקי, מסר כי כתב אישום זה הוא חלק מפעילות אכיפה ממוקדת שמתבצעת כלפי קבוצות ייעודיות להפצת תכנים אינטימיים של נשים ללא הסכמתן (עבירות על "חוק הסרטונים"). תיק זה מצטרף למספר כתבי אישום נוספים שהוגשו על-ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות בשנה האחרונה, נגד מנהלים דומיננטיים ובולטים בקבוצות מעין אלה. עוד ציינו בפרקליטות כי מדובר בכתב האישום בעל הנפח הגדול ביותר שהוגש בישראל בגין עבירות על "חוק הסרטונים", הן מבחינת מספר נפגעות העבירה והן מבחינה היקף התפוצה של התכנים המיניים (אשר הופצו אל למעלה מ-100,000 משתמשי טלגרם).

החקירה בפרשה התנהלה על-ידי מחלק הסייבר בימ"ר תל-אביב במשטרת ישראל. במהלך החקירה, פעלה היחידה החוקרת, באישור הפרקליטות, ל"תפיסת" מרבית הקבוצות שהתנהלו בטלגרם והפסקת הפרסום וההפצה של התכנים האינטימיים של המתלוננות.

כתב אישום נגד עובד עיריית חיפה שהפיץ סרטונים אינטימיים בטלגרם Reviewed by on . מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד רונן שיך (29), עובד בעיריית חיפה, בגין הטרדה מינית (בהתאם לתיקון מס' 10 לחוק המכונה "חוק מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד רונן שיך (29), עובד בעיריית חיפה, בגין הטרדה מינית (בהתאם לתיקון מס' 10 לחוק המכונה "חוק Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    מישהו אחר

    הלוגו באילוסטרציה זה של TON (המטבע ז"ל של טלגרם) ולא של טלגרם…
    לתשומת לבכם…

הגיבו