תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » גרטנר: שוק הקונטיינרים ימשיך לצמוח מעט פחות מהתחזיות
צומח, אבל פחות. שוק הקונטיינרים. צילום: BigStock

גרטנר: שוק הקונטיינרים ימשיך לצמוח מעט פחות מהתחזיות

גרטנר מציינת בהסברים לצמיחה הנמוכה מהתחזיות את אילוצי התקציב ואת הצורך להעברת משאבים לעומסי עבודה לענן ציבורי

מאת 28 ביוני 2020, 15:43 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חברת המחקר גרטנר (Gartner) צופה, כי שוק הקונטיינרים ימשיך לצמוח עד 2024 והיקף המכירות יעלה לסכום של 944 מיליון דולר, מעט פחות מהתחזית הקודמת של גרטנר, שלפיה המכירות יגיעו כבר בשנה הבאה  למיליארד דולר ויותר. היקף המכירות בשוק זה נאמד ב-450 מיליון דולר, כאשר שתי החברות שאוחזות בנתחי שוק גדולים הם רד האט (Red Hat) ו-VMware.

שוק הקונטיינרים נהנה מצמיחה מאסיבית בשנים האחרונות. הם פופולריים בקרב מפתחים, מספקים דרך להטמעה ביישומים פעם אחת ולהפעלתם בכל סוג של סביבת מחשוב, ועוזרים להפוך ארגונים לזריזים בהרבה.

האנליסטים של גרטנר מעריכים, כי השימוש בכלי תוכנה אלו יהפוך ל"בחירת ברירת המחדל עבור 75% מיישומי לקוחות חדשים בארגון", עד שנת 2024. כתוצאה מכך, 15% מכל היישומים יפעלו במכולות עד אז, לעומת פחות מ-5% בלבד כיום. עוד צופה גרטנר,  כי 75% מהעסקים הגדולים בכלכלות בוגרות ישתמשו במכולות בייצור עד שנת 2024, לעומת פחות מ- 35% כיום.

מייקל וורילוב, סגן נשיא המחקר בגרטנר, אמר, כי "היה הייפ רב ורמה גבוהה של עניין בטכנולוגיית מכולות, אבל היישום בשטח עדיין אינו בקצב מהיר כל כך – לא בגלל הטכנולוגיה, אלא בגלל הצורך בהתאמת יישומים רבים לפלטפורמה זו".

מובן שגם השפעות הקורונה משחקות פה תפקיד, וגרטנר מציינת בהסברים לצמיחה הנמוכה מהתחזיות את אילוצי התקציב ואת הצורך להעברת משאבים לעומסי עבודה לענן ציבורי.

רוצים לדעת מה יקרה בשוק הישראלי בתחום זה ובכלל בתחומי הענן ההיברידי? הירשמו לכנס Hybrid Cloud 4 CIO’s.

גרטנר: שוק הקונטיינרים ימשיך לצמוח מעט פחות מהתחזיות Reviewed by on . חברת המחקר גרטנר (Gartner) צופה, כי שוק הקונטיינרים ימשיך לצמוח עד 2024 והיקף המכירות יעלה לסכום של 944 מיליון דולר, מעט פחות מהתחזית הקודמת של גרטנר, שלפיה המכ חברת המחקר גרטנר (Gartner) צופה, כי שוק הקונטיינרים ימשיך לצמוח עד 2024 והיקף המכירות יעלה לסכום של 944 מיליון דולר, מעט פחות מהתחזית הקודמת של גרטנר, שלפיה המכ Rating: 0

הגיבו