תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » עד 2030 תרכוש אינטל מעסקים מגוונים בישראל בסכום של 700 מיליון שקלים בשנה
יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל. צילום: סטודיו שייקה איתן

עד 2030 תרכוש אינטל מעסקים מגוונים בישראל בסכום של 700 מיליון שקלים בשנה

בדו"ח האחריות התאגידית ה-14 של החברה בישראל, מפרסמת אינטל שורת מחויבויות שהיא שואפת להגיע אליהן בתוך עשור מהיום בנושאי גיוון והכלה, השכלה, קיימות ועוד

מאת 26 ביוני 2020, 10:57 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אינטל תכפיל את רכישותיה מעסקים בבעלות נשים ומיעוטים או מהפריפריה בישראל לסכום של 700 מיליון שקלים בשנה עד 2030 – כך מתחייבת החברה במסגרת דו"ח האחריות התאגידית לשנת 2019-2020 שפרסמה, ומודיעה בו על שורת מחויבויות שאליהן היא שואפת להגיע בתוך עשור מהיום, כחלק מאסטרטגיית אינטל העולמית להציב לעצמה יעדים שאפתניים וחדשים על מנת להשפיע על אתגרים גלובליים וגם לשנות את החברה מבפנים.

אינטל ישראל הודיעה גם, כי היא מתחייבת להגדיל את מספר הנשים בתפקידים טכנולוגיים באינטל ישראל ל-40%, לעומת 25% שיעורן היום מכלל העובדים בחברה, שמסתכם ב-13,750 עובדים.

אחוז הנשים באוניברסיטאות בפקולטות הרלוונטיות לאינטל הינו כ-29%. כדי להגדיל את אחוז הנשים, מציעה אינטל תוכניות מלגאיות, חיזוק קהילת הנשים הקיימת, תוכניות העצמה כמו Boost Your Career עבור נשים, ועבודה שוטפת לפריסת תשתית ארגונית ויצירת מחויבות ארגונית, התומכת בגיוון והכלה במקום העבודה. במסגרת זו, אינטל גם תגדיל את שיעור העובדים בישראל שמדווחים שיש להם מוגבלות או לקות מ-3% כיום ל-10% עד 2030.

בחודש יולי הקרוב תחל החברה גם בתוכנית הכשרה חדשה לתמיכה ב-100 עסקים ישראליים בבעלות נשים או מיעוטים או מהפריפריה, על מנת לספק להם יכולות וכלים שיאפשרו להם להתמודד עם משבר הקורונה בצורה טובה יותר.

עוד תטמיע החברה בישראל תוכנית עולמית לכישורים ומוכנות טכנולוגית, AI for Youth, כחלק מהיעד העולמי להעצים יותר מ-30 מיליון אנשים בכישורי AI. בימים אלה מתחיל פיילוט ראשוני בארבע ערים בשנת הלימודים הקרובה, מתוך מטרה להרחיב את התוכנית בהמשך לבתי ספר נוספים ברחבי הארץ.

צילום: אינטל

צילום: אינטל

בתחום הקיימות, מתחייבת אינטל להשתמש באנרגיה נקייה בכל אתריה בישראל. כיום 50% מהחשמל מגיע ממקורות מתחדשים ובתוך עשור תרכוש החברה 100% מהחשמל ממקורות מתחדשים. בנוסף, החברה מתחייבת כי עד 2030 היא תגיע לאפס פסולת במטמנות בישראל ותיישם אסטרטגיות של כלכלה מחזורית עבור 60% מהפסולת שלה. כמו כן היא מתחייבת לעשות שימוש חיובי ב-60 מיליארד גלונים של מים, ולפתח בישראל תוכנית, שבמסגרתה היא קוראת להצעות מגופים ישראליים למימון פרויקטים חיצוניים לשיקום מקורות מים.

יניב גרטי, מנכ"ל אינטל ישראל, אמר, כי "היעדים שאינטל ישראל לוקחת על עצמה, כפי שהם מפורטים בדו"ח האחריות התאגידית לשנת 2019-2020, משקפים שאפתנות גדולה, רצון וצורך להוביל שיתופי פעולה בהתמודדות עם אתגרים שאיש לא יכול להם לבדו. אני גאה בכל ההישגים המפורטים בדו"ח ומשוכנע שגם בשנים הבאות תמשיך אינטל ישראל להוות כוח חזק ומשמעותי, המשיא ערך ממשי לאינטל העולמית ולמדינת ישראל. אנו ממשיכים לאתגר את עצמנו ומתחייבים להמשיך ולאמץ התנהלות אחראית, מכילה, בת קיימא ומאפשרת בתחומים המרכזיים של פעולותינו ובשרשרת האספקה שלנו".

בלה אברהמס, סמנכ"לית קשרי ממשל, תקשורת ואחריות חברתית, אומרת: "פרסום דו"ח האחריות התאגידית של אינטל ישראל ה-14 במספר, מהווה השנה ציון דרך מיוחד עבורנו. במעמד זה אנו מסכמים את העשור האחרון שהיה עשיר בהישגים אשר עליהם גאוותנו, ופותחים עשור חדש בו הצבנו לעצמנו יעדים שאפתניים. אנו מאמינים בשקיפות כערך מרכזי, ודו"ח האחריות התאגידית השנתי משמש פלטפורמה להנגשת המידע על אודות פעילותה של אינטל ישראל. אנו גאים להמשיך ולהוביל את תעשיית ההיי-טק בישראל, הן בחדשנות טכנולוגית והן בעשייה חברתית משפיעה".

עד 2030 תרכוש אינטל מעסקים מגוונים בישראל בסכום של 700 מיליון שקלים בשנה Reviewed by on . אינטל תכפיל את רכישותיה מעסקים בבעלות נשים ומיעוטים או מהפריפריה בישראל לסכום של 700 מיליון שקלים בשנה עד 2030 – כך מתחייבת החברה במסגרת דו"ח האחריות התאגידית ל אינטל תכפיל את רכישותיה מעסקים בבעלות נשים ומיעוטים או מהפריפריה בישראל לסכום של 700 מיליון שקלים בשנה עד 2030 – כך מתחייבת החברה במסגרת דו"ח האחריות התאגידית ל Rating: 0

הגיבו