מנכ"לית יבמ לשעבר: "לשנות עכשיו האופן שאנו מגייסים עובדים"

ג'יני רומטי, יו''ר הענק הכחול, אמרה את הדברים באירוע וירטואלי של פורצ'ן בשם "הנשים החזקות ביותר" ● היא הוסיפה וטענה כי "עברנו מדיבור על גיוון, להכלה לשוויון ואז לעוול גזעי - משהו לא בסדר בדפוס הזה"

ג'יני רומטי, יו"ר בהווה ומנכ"לית יבמ לשעבר. צילום: יח"צ

"אנחנו לא יכולים לחכות משך זמן של דור, שיתקן את המצב של היעדר ייצוג שיוויוני בחברות רבות, במיוחד בדרגות הגבוהות ביותר", כך אמרה ג'יני רומטי, מנכ"לית יבמ לשעבר.

רומטי, המשמשת כיו"ר הענק הכחול, דיברה בכנות מפתיעה באירוע וירטואלי של פורצ'ן "הנשים החזקות ביותר". לדבריה, "עברנו מדיבור על גיוון, להכלה לשוויון ואז לעוול גזעי. משהו לא בסדר בדפוס הזה ובמקום בו היה המיקוד שלנו. אף שעשינו הכל כדי לגוון את כוח העבודה, לא הבנו היטב מה עלינו לעשות כדי לשנות".

"כדי לדחוף לשינוי אמיתי", אמרה, "בתור התחלה, אני ממליצה למנהיגים לארגן אירועי הקשבה עם עובדים שחורים" – דבר שיבמ עשתה עם 2,500 עובדים שלה עד כה. "כל עובד שחור יכול לדבר על רגע בו הוא הוטרד בעבודה (על רקע גזעי). כל אחד מהם יכול להיזכר ביום שבו קראו לו בשם רע מאוד. אם תעבור חוויה זו עם העובדים שלך, תהיה שונה לנצח".

רומטי סיימה באומרה כי אף שהיא כבר לא המנכ"לית של יבמ, היא מחויבת להביא לשינוי. "אני מתכננת להתמיד בקריאה לפעולה קולקטיבית יותר בקרב תאגידים ובמגזר הממשלתי – לשנות דרכים ישנות להכשרה, לגיוס ולשימור עובדים. עלינו לנצל את ההזדמנות עבור האנשים הנמצאים סביבנו. זה מתחיל בבית".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים