משרד הכלכלה יקצה 100 מיליון ש' להטמעת טכנולוגיות בתעשייה

הסכום מיועד למפעלים קטנים ובינוניים ברחבי המדינה, לצורך מעבר לתעשייה 4.0 ● במשרד מבטיחים ההשקעות יינתנו במהירות, ומפעלים באזורי עדיפות לאומית ייהנו מיותר כסף

צריך לסייע למפעלים לעבור לתעשייה 4.0. צילום: BigStock

משרד הכלכלה והתעשייה מנצל את משבר הקורונה כדי לקדם הכנסת טכנולוגיות מתקדמות במפעלים יצרניים, בעיקר קטנים ובינוניים. הוא הודיע היום (א') כי הרשות להשקעות תקצה מעתה ועד סוף השנה סכום של 100 מיליון שקלים להטמעת טכנולוגיות ייצור בתעשייה ברחבי הארץ. במשרד רוצים לסייע לחברות לעבור מודרניזציה ושיפור בתהליכי הייצור, כדי להתמודד עם השלכות הקורונה. למעשה, מדובר בסיוע לאותם מפעלים לעבור טרנספורמציה דיגיטלית ולהיכנס לעידן התעשייה 4.0.

לצורך התכנית, הרשות חילקה את המדינה לשני אזורים: אזורי עדיפות לאומית יזכו לסיוע של 30% מהעלות ובשאר אזורי הארץ הסכום יעמוד על 20%. באזורי עדיפות לאומית, 20% יינתנו במקביל לביצוע שוטף של המעבר ובהתאם לעמידה באבני הדרך ובתכנית העבודה שאישרה הוועדה שתוקם מטעם הרשות, ו-10% הנוספים יועברו כ-"מענק בונוס", לאחר הגשת דו"ח ביצוע סופי ואישורו, ובכפוף לכך שהמבקשים עמדו בכל היעדים של תכנית העבודה. ביתר הארץ, בשלב הראשון יינתנו 15% מהסכום ו-"מענק הבונוס" יעמוד על 5%.

הסיוע יינתן בשני תתי מסלולים מהירים, ששניהם נמצאים תחת המסלול "ייצור מתקדם": במסגרת המסלול הראשי המפעלים יוכלו לקבל סכום של עד 750 אלף שקלים ובזה המשני – סכום של עד 200 אלף שקלים.

ד"ר נחום איצקוביץ', מנהל הרשות להשקעות, אמר כי "אנחנו נותנים דגש מיוחד לשני תתי מסלולים שנועדו להניע מהר ובלוח זמנים קצר השקעות שנוגעות להתמודדות עם משבר הקורונה, ועם הצורך של מפעלים קטנים ובינוניים בהשקעות קטנות ויעילות".

"מסלול 'ייצור מתקדם' מאפשר למפעלי התעשייה הרגילים לבצע קפיצת מדרגה בתהליכי הייצור שלהם. זוהי הזדמנות נדירה, שכן המסלול מיועד למפעלי תעשייה ברחבי המדינה כולה ואין כאן דרישות לייצוא, שקיימות במסלולים אחרים. מפעלים שיעברו לייצור מתקדם יפתחו יכולות להתמודדות עם תחרות ויעצימו את יכולתם לשרוד בגלי השינויים העוברים כעת על התעשייה. אני קורא ומבקש מהתעשיינים שרוצים ויכולים להעז ולהיכנס לתהליך של ייצור מתקדם. אנחנו נסייע כמיטב יכולתנו. אל תהססו, אל תבזבזו את ההזדמנות לחשוב אחרת. מי שלא ינוע קדימה יישאר מאחור, וספק אם ישרוד ויצליח", סיכם ד"ר איצקוביץ'.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים