רבעון טוב לאמת מחשוב: שיא בהכנסות וברווח הנקי

החברה לא נפגעה ממשבר הקורונה, והציגה עלייה של 6.4% בהכנסות וזינוק של 17.2% ברווח הנקי ● איחוד התוצאות של חברת ה-OEM נטוורק אלייס תרמה משמעותית לדו"חות החיוביים

יואב ויינברג, מנכ"ל אמת מיחשוב. צילום: יח"צ

אמת מחשוב פתחה את 2020 עם תוצאות טובות, למרות משבר הקורונה שפוקד את המשק. מהנתונים שהחברה פרסמה היום (ג') עולה כי היא סיימה את הרבעון הראשון עם שיא הן בהכנסות והן ברווחיות.

הכנסות החברה רשמו ברבעון עלייה של 6.4% ל-391.5 מיליון שקלים וההוצאות גדלו ב-5.6% ל-371.2 מיליון. העלייה המתונה יחסית בהוצאות לעומת הגידול בהכנסות שיפרה את הרווחיות התפעולית והנקייה. אלה זינקו, בהתאמה, ב-21.3% ל-20.4 מיליון שקלים וב-17.2% ל-12.8 מיליון.

הגידול בהכנסות וברווח התפעולי נבע בין השאר מהתרחבות פעילות ה-OEM ללקוחות חדשים, בעיקר כחלק מאיחוד של תוצאות החברה האמריקנית נטוורק אלייס, שפועלת בתחום וש-70% ממנה נרכשה על ידי אמת מחשוב, בעסקה שהושלמה בחודש ינואר השנה. ככלל, ההכנסות מפעילות ה-OEM זינקו ב-26.1% ל-157 מיליון שקלים. לעומת זאת, ההכנסות במגזר תשתיות המחשוב רשמו ירידה של 4.5% ל-235.1 מיליון שקלים. באמת תולים את הסיבה העיקרית לירידה זו בשינויים בשער הדולר.

נתונים נוספים מראים כי ההוצאות הגולמיות רשמו עלייה של כ-10% ל-327.25 מיליון שקלים, הרווח הגולמי גדל ב-15.7% ל-64.3 מיליון והרווח הגולמי השולי עמד על 16.42%. ההוצאות התפעוליות עלו ב-13.2% ל-43.9 מיליון שקלים.

לצד התוצאות הכספיות החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד נוסף בגין רווחי 2019 בשיעור של 21.5 אגורות למניה ובסך כולל של 9.5 מיליון שקלים. זאת, בהתאם למדיניות חלוקת הדיבידנדים של החברה – בשיעור של בין 35% ל-70% מהרווח הנקי.

"חשיפה מועטה לענפים שנפגעו מהקורונה"

יואב וינברג, מנכ"ל אמת מחשוב, אמר כי "הצמיחה והשיפור ברווחיות נובעים ממימוש מוצלח של האסטרטגיה להרחבת הפעילות באמצעות כניסה לשווקי יעד מרכזיים בחו"ל ומתרומתן של הרכישות שביצענו בארצות הברית ובבריטניה. איחדנו את תוצאותיה של נטוורק אלייס, שאת רכישתה השלמנו במהלך הרבעון. התוצאות שלה תרמו לגידול בהכנסות וברווחיות מגזר ה-OEM, ובדעתנו להמשיך ולפעול לבחינת הזדמנויות לביצוע רכישות נוספות, ככל שנאתר. תוצאות הרבעון משקפות את המשך חיזוק פעילות ה-OEM שלנו".

הוא ציין כי "מידת החשיפה של אמת מחשוב לענפי משק שנפגעו באופן ישיר ומהותי ממשבר הקורונה מועטה, בעוד בחלק מתחומי הפעילות, דוגמת תחומי תשתיות חומרה ותקשורת, אבטחת מידע ושירותי מחשוב בענן, ניכרה פעילות מואצת בחודשים מרץ ואפריל. אנחנו מזהים גם כיום ביקוש ער לשירותים ולפתרונות שלנו, המסייעים ללקוחותינו להתארגן לעבודה מרחוק".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים