תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » נשים ומחשבים: לילך אדלר, אלסטיק
לילך אדלר, מהנדסת יועצת, אלסטיק. צילום: יח"צ

נשים ומחשבים: לילך אדלר, אלסטיק

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● הפעם: לילך אדלר, מהנדסת יועצת בחברת אלסטיק (Elastic)

מאת 1 ביוני 2020, 14:32 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שם ותפקיד: לילך אדלר, מהנדסת יועצת בחברת אלסטיק.

ותק בתפקיד: שנה.

תפקידים קודמים: מהנדסת Devops.

השכלה / שירות צבאי: ללא השכלה אקדמית. שירות צבאי בחיל המודיעין.

משפחה: רווקה.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה?

מאז ומעולם הייתה קיימת בי אוריינטציה לטכנולוגיה. כבר מגיל 11 השתעשעתי ביצירת אתרים עםhtml ו-css, ואף ביקשתי מהוריי דומיין לאתר שיצרתי. באופן טבעי, כשהגעתי לתיכון החלטתי להרחיב מדעי המחשב ובעקבות זאת התקבלתי לחיל המודיעין. מנקודה זו הדרך לקריירה אזרחית הייתה קצרה.

האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה?

כמו בכל תחום, התעשייה מורכבת מסוגים שונים של בני אדם וסוגים שונים של התנהגויות בהתאמה. מתוקף תפקידי כיועצת שטסה תכופות ברחבי אירופה, לעיתים לקוחות אכן מופתעים כאשר עומדת בפניהם אישה. עם זאת, ברגע שהדיון הופך למקצועי השיחה עוברת להיות עניינית.

בשנים האחרונות, התעשייה אכן עברה שינוי. לא פעם שמעתי ארגונים שהתגאו באחוז רב של נשים בתפקידים טכניים ותפקידי הנהלה גם כן. מעבר לכך, בימינו, זו אינה נקודת גאווה לבצע אפליה מכל סוג שהוא, לכן גם אם קיימת – היא תוצנע. עם זאת, למרבה ניסיוני, היחס בין נשים וגברים עדיין אינו זהה והדרך עוד ארוכה. כנשים, חובתנו היא לתמוך אחת בשנייה על מנת לנרמל את הנוכחות שלנו בתפקידים טכניים ומנהלתיים".

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה על רקע היותך אישה?

באופן אישי לא נתקלתי באפליה בפן המקצועי מבחינת שכר, קידום או אחריות, אך כן נתקלתי ביחס בין-אישי שונה על רקע היותי אישה.

נשים ומחשבים: לילך אדלר, אלסטיק Reviewed by on . שם ותפקיד: לילך אדלר, מהנדסת יועצת בחברת אלסטיק. ותק בתפקיד: שנה. תפקידים קודמים: מהנדסת Devops. השכלה / שירות צבאי: ללא השכלה אקדמית. שירות צבאי בחיל המודיעין. שם ותפקיד: לילך אדלר, מהנדסת יועצת בחברת אלסטיק. ותק בתפקיד: שנה. תפקידים קודמים: מהנדסת Devops. השכלה / שירות צבאי: ללא השכלה אקדמית. שירות צבאי בחיל המודיעין. Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    מתי כהן

    כל הכבוד אחיינית שלי המדהימה , עלי והצליחי

הגיבו