תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » פתחה את השנה ברגל שמאל: רבעון של ירידות למלם תים
רבעון של ירידות. מלם תים

פתחה את השנה ברגל שמאל: רבעון של ירידות למלם תים

החברה הציגה ברבעון הראשון ירידה של 6% בהכנסות וצניחה של 42% ברווח הנקי ● הירידה בהכנסות - עקב הסרת אלטל מתוצאות החברה, הירידה של שער הדולר וקיזוז של תשעה מיליון שקלים עקב פסק בוררות בין מלם תים לבין המכס

מאת 26 במאי 2020, 15:28 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מלם תים פתחה את השנה עם רבעון של ירידות בסעיפים העיקריים – ההכנסות והרווחיות. חלק מהירידה בהכנסות מוסבר בקיטון של תשעה מיליון שקלים בסעיף זה, מאחר שלא אושרה תביעת נזק ביטוחי, שפסק בוררות שהתקיימה בין החברה למכס בגין פעילות מערכת שער עולמי קובע שיש לה זכות להגיש. בחברה מעריכים שהסכום שהיא עשויה לקבל כתוצאה מכך, בין היתר מהביטוח, יכול להגיע ל-33.5 מיליון שקלים ואומרים כי לכשהוא יתקבל, הסכום יירשם כהכנסה.

ככלל, ההכנסות של החברה רשמו ירידה רבעונית של 32 מיליון שקלים, שהם 5.7%, ל-529 מיליון. כלומר, גם ללא המחיקה של תשעת מיליון השקלים, ההכנסות היו יורדות – במקרה זה ב-23 מיליון. לעומת הירידה בהכנסות, ההוצאות גדלו ב-4.5% ל-528.9 מיליון שקלים.

הקיטון בהכנסות נובע בעיקר מיציאת אלטל מהאיחוד עם מלם תים ומהשפעת הירידה בשער הדולר במגזר התשתיות. מנגד, גדלו ההכנסות במגזר התוכנה ב-6.8% והסתכמו ב-135 מיליון שקלים, כתוצאה מפרויקט הבחירות לכנסת ה-23, ובמגזר שירותי החיסכון ב-3.8%, כתוצאה מתחילת תפעול קופות הגמל עבור פסגות.

כתוצאה מהירידה בהכנסות אל מול הגידול בהוצאות, הרווח הנקי של מלם תים צנח ב-42.1% ל-12.4 מיליון שקלים. גם הרווח התפעולי שלה ירד – במקרה זה ב-24.7% – והסתכם ב-24.2 מיליון שקלים. יצוין כי ללא מחיקת ההכנסות בסך של תשעה מיליון שקלים, הוא היה מסתכם ב-33.2 מיליון שקלים – עלייה של 3.33%. בסעיפים הגולמיים, ההוצאות רשמו ירידה של 4.75% ל-463.4 מיליון שקלים, הרווח פחת ב-11.9% ל-65.6 מיליון והרווח השולי הגיע ל-12.4%. מנגד, ה-EBITDA גדל ב-3.4% והסתכם ב-60 מיליון שקלים.

שלמה איזנברג, יו"ר מלם תים, העדיף להסתכל על חציה המלא של הכוס ואמר כי "תוצאות הרבעון הראשון, בנטרול השפעה חד פעמית של פסק דין הבוררות, משקפות גידול ברווח התפעולי במגזרי התוכנה, הפרויקטים ומיקור-החוץ".

בהתייחס להתמודדות עם משבר נגיף הקורונה, מציינים במלם תים כי עם פרוץ המגפה, החברה נקטה בשורה של צעדים על מנת להיערך ולצמצם ככל הניתן את השפעתה על החברה. בכלל זה, היא נערכה מבעוד מועד לכך שחלק מכוח האדם שלה יעבוד מרחוק – דבר שסייע לה לצמצם באופן ניכר את השפעת המגפה וההגבלות על פעילותה השוטפת. להערכת החברה, יש לה יכולת פיננסית טובה להתמודד עם המשבר.

פתחה את השנה ברגל שמאל: רבעון של ירידות למלם תים Reviewed by on . מלם תים פתחה את השנה עם רבעון של ירידות בסעיפים העיקריים - ההכנסות והרווחיות. חלק מהירידה בהכנסות מוסבר בקיטון של תשעה מיליון שקלים בסעיף זה, מאחר שלא אושרה תבי מלם תים פתחה את השנה עם רבעון של ירידות בסעיפים העיקריים - ההכנסות והרווחיות. חלק מהירידה בהכנסות מוסבר בקיטון של תשעה מיליון שקלים בסעיף זה, מאחר שלא אושרה תבי Rating: 0

הגיבו