רבעון של עליות לחילן – בהכנסות וברווח הנקי

החברה סיימה עם תוצאות טובות: גידול של 1% ברווח הנקי ושל 3.4% בהכנסות ● אבי באום, היו"ר: "הקורונה משפיעה עלינו באופן מתון"

אבי באום, יו"ר חילן. צילום: יח"צ

קבוצת חילן פתחה את 2020 עם עליות בהכנסות וברווח הנקי – כך עולה מהדו"חות הכספיים שהחברה פרסמה היום (ב'). עם זאת, הרווח התפעולי נפגע, על רקע עלייה גבוהה יותר בהוצאות מאשר בהכנסות. בחברה אומרים כי משבר הקורונה השפיע וימשיך להשפיע עליה באופן מתון בלבד.

ההוצאות הכלליות הרבעוניות של חילן רשמו עלייה של 4% ל-368 מיליון שקלים וההכנסות עלו ב-3.4% ל-412.7 מיליון. עיקר הגידול בהכנסות נובע מהאיחוד החשבונאי עם פיידיי, שחילן רכשה.

הרווח הנקי הושפע לטובה מירידות של 11.3% בהוצאות המימון ושל 4% בחבות המס, ועלה ב-1.2% ל-33 מיליון שקלים. הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות גדל ב-1.8% ל-31 מיליון שקלים.

עוד עולה מהנתונים כי ההוצאות הגולמיות של החברה עלו ב-1.75% ל-313.6 מיליון שקלים, הרווח הגולמי גדל ב-10.7% ל-99.1 מיליון והרווח הגולמי השולי עמד על 24.02%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות גדלו ב-22.4% והרווח התפעולי פחת ב-1% ל-44.44 מיליון.

"ההשפעה המתונה של הקורונה – גם בהמשך השנה"

אבי באום, יו"ר חילן, אמר כי "תוצאות הפעילות של הקבוצה ברבעון הראשון היו חיוביות והמשיכו את מגמת הצמיחה מהשנים האחרונות, במקביל להשפעה חלקית ומתונה מהתפשטות נגיף הקורונה. על אף שלכמות המועסקים במשק ישנה השלכה ישירה על הכנסות מגזר השכר, אנחנו מעריכים שלא צפויה השפעה מהותית (של משבר הקורונה – גב"ז) על תוצאות הפעילות של החברה גם בהמשך השנה, וזאת בשים לב למאפייני הלקוחות של המגזר, לתחומי הפעילות של הקבוצה כולה ולמידת חשיפתם של לקוחותיה לענפים שנפגעו באופן דרמטי כתוצאה מהגבלת הפעילות במשק".

"בנוגע לפעילות בארצות הברית, בתחילת השנה הודענו על השלמת רכישת פיידיי, שפועלת שם ומתמחה בתחום שירותי השכר ומשאבי האנוש. פיידיי החלה לתרום לתוצאות הקבוצה בדו"ח הנוכחי, תרומה שקוזזה בחלקה עם הוצאות חד פעמיות הכרוכות בהשלמת העסקה. העסקה מהווה נדבך חשוב באסטרטגיית הקבוצה. פעילות זו צפויה להוות פלטפורמה למנוע צמיחה עתידי בפעילות הבינלאומית, לצד מנועי צמיחה נוספים", הוסיף.

"לסיכום", אמר באום, "קבוצת חילן יציבה וממשיכה לשמור על איתנות פיננסית עם רמות מינוף נמוכות. נמשיך במיקוד האסטרטגי ליישום התוכניות העסקיות, ובשילוב התאמות למתכונת עבודה בקבוצה כפי שהתפתחו ונדרשים כתוצאה מהתפשטות נגיף הקורונה. הקבוצה מוסיפה לבסס את צמיחתה האורגנית, ובמקביל ממשיכה לאתר ולפתח מנועי צמיחה נוספים בתחומי הליבה, ולאפשר לה לנצל הזדמנויות עסקיות שייווצרו בתקופה זו".

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים