תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » סייבר באוויר: מערכות איזיג'ט נפרצו – חשש לפרטי תשעה מיליון לקוחות
האם תשרוד את התביעה? איזיג'ט. צילום אילוסטרציה: BigStock

סייבר באוויר: מערכות איזיג'ט נפרצו – חשש לפרטי תשעה מיליון לקוחות

על פי איזיג'ט, התוקפים השיגו גישה לרשימת כתובות מייל ופרטי נסיעות, והדבר ישפיע על הלקוחות שלה ● מומחים בריטיים ציינו כי מדובר באחד מאירועי הסייבר הגדולים בממלכה

מאת 19 במאי 2020, 18:16 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

איזיג'ט הודיעה היום (ג') כי מתקפת סייבר "מתוחכמת ברמה גבוהה" שפגעה בה הביאה לתוקפים גישה לפרטים האישיים של תשעה מיליון מלקוחותיה. בהודעתה לבורסה, חברת הלואו קוסט הבריטית מסרה כי מתוך תשעה מיליון הלקוחות, פרטי כרטיסי האשראי של 2,208 מהם נגנבו, וכי לא נחשפו פרטי דרכונים.

על פי איזיג'ט, התוקפים השיגו גישה לרשימת כתובות מייל ופרטי נסיעות, והדבר ישפיע על הלקוחות שלה. החברה עדכנה את הלקוחות שפרטי כרטיסי האשראי שלהם נגנבו, ואת שאר לקוחות החברה שייתכן שהפריצה תשפיע עליהם היא תעדכן בשבוע הקרוב, עד ה-26 במאי.

איזיג'ט לא מסרה פרטים על הפריצה, אך ציינה כי היא סגרה את הגישה הלא מורשית לנתונים. החברה דיווחה על אירוע הסייבר ל-ICO, המרכז הבריטי הלאומי להגנת הסייבר, כמו גם לרגולטור בממלכה. המרכז המליץ לה ליצור קשר עם כלל לקוחותיה, על מנת להתריע בפניהם ממתקפות פישינג עתידיות ומהונאות אלקטרוניות אחרות.

בסבירות גבוהה: איזיג'ט תיקנס בסכום עתק

בעיתונות הבריטית דווח אחר הצהריים כי מדובר באחת מהפריצות הגדולות במדינה, שתשפיע על ארגונים רבים במשק של הממלכה. עוד צוין כי הקנס שסביר שאיזיג'ט תיאלץ לשלם בשל האירוע יפגע בה באופן חמור, בהינתן העובדה שהיא חדלה כמעט לחלוטין מלהפעיל קווי טיסות בשל משבר הקורונה (כולל לישראל וממנה) – מה שהביא לכך שהיא מצויה במשבר פיננסי, כמו כל ענף התעופה בעולם.

זה אינו הקנס הראשון על חברת תעופה בריטית: בריטיש איירווייז שילמה קנס של 183 מיליון ליש"ט ביולי 2019, לאחר שהאקרים גנבו פרטים אישיים של חצי מיליון מלקוחותיה. עוד קנס של הרגולטור הבריטי על חברת תיירות בשל מתקפת סייבר הושת באותו החודש על רשת המלונות מריוט. זו נקנסה ב-99.2 מיליון ליש"ט, בשל פרצה שהביאה לחשיפה של 339 מיליון מלקוחות רשת בתי המלון בעולם.

איזיג'ט צפויה להיקנס בשל תקנות ה-GDPR, הרגולציה של האיחוד האירופי לתחום הגנת הפרטיות, שנכנסו לתוקף בשנה שעברה. למרות הברקזיט, החברות הבריטיות עדיין כפופות לתקנות אלה.

ג'ונתן לונדגרן, מנכ"ל איזיג'ט, התנצל בפני הלקוחות ואמר כי החברה הודיעה לחברות הפועלות עימה, כגון סוכנויות נסיעות, שעליהן להיות הרבה יותר ערניות בשל האירוע.

סייבר באוויר: מערכות איזיג'ט נפרצו – חשש לפרטי תשעה מיליון לקוחות Reviewed by on . איזיג'ט הודיעה היום (ג') כי מתקפת סייבר "מתוחכמת ברמה גבוהה" שפגעה בה הביאה לתוקפים גישה לפרטים האישיים של תשעה מיליון מלקוחותיה. בהודעתה לבורסה, חברת הלואו קוס איזיג'ט הודיעה היום (ג') כי מתקפת סייבר "מתוחכמת ברמה גבוהה" שפגעה בה הביאה לתוקפים גישה לפרטים האישיים של תשעה מיליון מלקוחותיה. בהודעתה לבורסה, חברת הלואו קוס Rating: 0

הגיבו