השקעה עם בשר: מיט-טק גייסה 7.8 מיליון שקלים ממוסדיים

משבר הקורונה לא עצר את סבב הגיוס של החברה ● הכסף יועבר להמשך פיתוח הסטייק המלאכותי שלה

שרון פימה, מנכ"ל מיטק. צילום: יח"צ

למרות משבר הקורונה, הסטארט-אפ מיט-טק, שמפתח טכנולוגיה לייצור בשר מלאכותי (מתורבת) לאכילה באמצעות עיבוד תאים, השלים גיוס של 7.8 מיליון שקלים ממשקיעים מוסדיים. הכסף ישמש להמשך עבודות פיתוח – כך מסרה החברה אתמול (א').

הגיוס בוצע בהנפקה פרטית של מניות וכתבי אופציות והשתתפו בתי ההשקעות מור, פסגות, תכלית (מבית מיטב דש), איילון וסייבל. כל יחידה מוצעת כללה מניה וכתב אופציה לשלוש שנים, במחיר של 1.9 שקלים ליחידה, המהווה את מחיר המניה הממוצע ב-30 הימים שקדמו לגיוס. מחיר השוק של מניית מיט-טק בעת סגירת ההנפקה עמד על 2.2 שקלים. בחברה אומרים שסכום הגיוס עשוי לגדול בעתיד, ככל שימומשו כתבי האופציה שהנפיקה החברה.

גיוס זה מצטרף ל-7.7 מיליון שקלים שמיט-טק כבר קיבלה, בין היתר מיליון דולר שאותם היא גייסה מהיו"ר המכהן שלה, סטיב לוין, ומאם.די.פרימום. כמנכ"ל מיט-טק משמש שרון פימה, שמאחוריו נמצאת הקמה של חברת הדפסת התלת ממד ננו דיימנשן. באוקטובר האחרון מוזגה החברה לתוך אפקטרא נדל"ן.

הדפסת התלת ממד משחקת תפקיד מרכזי גם בסטייק של מיט-טק. כדי להגיע לשוק, היא צריכה להציג אבטיפוס של הסטייק שלה, בהתבסס על הדפסת תלת ממד של תאי גזע, ולייצר אותו.

כאמור, הגיוס הנוכחי בוצע מגופים מוסדיים – מגזר שבדרך כלל לא שש להשקיע בחברות צעירות. הוא נועד בין היתר להאצת פעילות הפיתוח של החברה. ממיט-טק נמסר שהיא רואה בהשלמת הגיוס הבעת אמון מצד גופים אלה.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים