תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » משבר הקורונה? מיקרוסופט הציגה תוצאות כספיות טובות
סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט. צילום: קובי קנטור ז"ל

משבר הקורונה? מיקרוסופט הציגה תוצאות כספיות טובות

החברה סיימה את הרבעון עם גידול של 15% בהכנסות וזינוק של 22% ברווח הנקי ● נאדלה: "במהלך חודשיים הצלחנו לדחוס שינויים דיגיטליים שבדרך כלל היו לוקחים שנתיים"

מאת 30 באפריל 2020, 10:55 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מיקרוסופט סיימה את הרבעון השלישי של השנה הכספית 2020 שלה עם תוצאות טובות בשני הסעיפים העיקריים – ההכנסות והרווח הנקי; כך עולה מהדו"חות שהיא פרסמה אמש (ד'). זאת, בהתחשב בכך שלפחות לפי הנהלת החברה, משבר הקורונה השפיע עליה בינתיים בשוליים.

הרבעון השלישי של מיקרוסופט הסתיים עם עלייה של 9% בהוצאות ל-22 מיליארד דולר אל מול עלייה של 14.6% בהכנסות ל-35 מיליארד. מכירות המוצרים של החברה גדלו ב-2.75% ל-15.9 מיליארד דולר ומכירות השירותים, כולל Azure, הענן של מיקרוסופט, צמחו ב-26.7% ל-19.2 מיליארד. כתוצאה מהעלייה היפה בהכנסות והעובדה שהיא הייתה גבוהה יותר מהגידול בהוצאות, הרווח הנקי הרבעוני של החברה זינק ב-22% ל-10.9 מיליארד דולר והרווח למנייה צמח ב-22.8% ל-1.4 דולר.

נתונים נוספים מראים כי ההוצאות הגולמיות גדלו ברבעון ב-7.9% ל-11 מיליארד דולר, הרווח הגולמי צמח ב-17.9% ל-24 מיליארד והרווח הגולמי השולי עמד על 68.66%. בסעיפים התפעוליים, ההוצאות רשמו עלייה של 10% לקצת יותר מ-11 מיליארד דולר והרווח צמח ב-25.5% ל-13 מיליארד.

לצד הנתונים הרבעוניים פרסמה החברה את הדו"חות לתשעת החודשים הראשונים של השנה. ההוצאות גדלו בתקופה זו ב-6.3% ל-65.4 מיליארד דולר וההכנסות צמחו ב-14% ל-105 מיליארד. העלייה הגדולה בהכנסות לעומת הגידול הקטן הרבה יותר בהוצאות שיפרה את הרווחיות התפעולית והנקייה. כך, הרווח התפעולי זינק ב-29.5% ל-39.5 מיליארד דולר וזה הנקי גדל ב-27% לקצת יותר מ-33 מיליארד.

סאטיה נאדלה, מנכ"ל מיקרוסופט, אמר עם פרסום התוצאות כי "במהלך חודשיים הצלחנו לדחוס שינויים דיגיטליים שבדרך כלל היו לוקחים שנתיים. הצוותים הטכניים וצוותי המכירות של החברה עובדים ימים כלילות כדי לסייע ללקוחות החברה, בעולם שבו הכל, או כמעט הכל, מתנהל בשלט רחוק. התוכנית העסקית של החברה ביחד קו המוצרים המגוון שלנו מעמידים אותנו בפוזיציה טובה כדי להתמודד עם הבאות ובתקופה מאתגרת זו, הצלחנו להציג רבעון מוצק".

משבר הקורונה? מיקרוסופט הציגה תוצאות כספיות טובות Reviewed by on . מיקרוסופט סיימה את הרבעון השלישי של השנה הכספית 2020 שלה עם תוצאות טובות בשני הסעיפים העיקריים - ההכנסות והרווח הנקי; כך עולה מהדו"חות שהיא פרסמה אמש (ד'). זאת, מיקרוסופט סיימה את הרבעון השלישי של השנה הכספית 2020 שלה עם תוצאות טובות בשני הסעיפים העיקריים - ההכנסות והרווח הנקי; כך עולה מהדו"חות שהיא פרסמה אמש (ד'). זאת, Rating: 0

הגיבו