נשים ומחשבים: גלית שלו, הראל טכנולוגיות

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● הפעם: גלית שלו, מנהלת מחלקת הפקת פוליסות אלמנטרי וחו"ל, הראל טכנולוגיות מקבוצת הראל ביטוח ופיננסיים

שם ותפקיד: גלית שלו, מנהלת מחלקת הפקת פוליסות אלמנטרי וחו"ל, הראל טכנולוגיות מקבוצת הראל ביטוח ופיננסים.

במסגרת תפקידי אני מובילה, יחד עם צוותי הפיתוח שלי, התאמה של פתרונות לצרכים המשתנים של הלקוחות העסקיים, מתוך הבנה שעולם הביטוח הוא דינמי ומשתנה כל הזמן ודורש התאמה ויצירתיות טכנולוגית בלתי פוסקות. יש באחריותי שלושה צוותים המפתחים את מערכת הפקת וניהול הפוליסות – של פוליסות אלמנטרי ופוליסות נסיעות לחו"ל ועובדים זרים, וכן מפתחים את הממשקים לכל המערכות החיצוניות שמפיקות – אתרי אינטרנט, אתרי סוכנים חיצוניים, בוטים, CRM, IVR ועוד.

ותק בתפקיד: שנתיים.

תפקידים קודמים: מנהלת פרויקט CRM MS DYNAMICS ב-AIG. זהו פרויקט שבו הוטמעה מערכת CRM עבור מוקדי המכירות של הרכב וכלל פיתוח של הרבה מאוד ממשקים. היו מעורבים בפרויקט המורכב הזה גורמי פיתוח רבים והרבה ספקים. לפני כן ניהלתי את  מחלקת אלמנטרי במגדל טכנולוגיות, כשבאחריותי היו פיתוח מערכות ההפקה, התביעות, הגבייה והעמלות של סוכני אלמנטרי במגדל.

השכלה/שירות צבאי: תואר ראשון במנהל עסקים מאוניברסיטת ת"א, תואר שני בלימודי מידע מאוניברסיטצ בר-אילן. קצינת ת"ש.

משפחה: נשואה ואמא ל-4 ילדים.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה?

הפיצוח הלוגי של בעיות תמיד משך אותי. צמחתי באזורי היישום כמיישמת, ר"צ ואחר כך מנהלת מחלקה. מנהלים חכמים, שהשכילו להבין שאנשי היישום שמכירים היטב את התהליכים העסקיים מקרוב הם תרומה משמעותית לאגף הטכנולוגי, הציעו לי לעבור לנהל צוותי פיתוח מתוך ראייה שניהול היעדים האסטרטגיים של החברה דווקא מתוך הטכנולוגיות הוא חשוב לא פחות מניהול טכני. משם המשכתי להתקדם בחטיבות הטכנולוגיות.

האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה?

אני מניחה שיש עדיין מקרי אפליה מסוימים, אבל בכל החברות שעבדתי בהן לא נתקלתי במקרים של אפליה על רקע מגדר. כמוני יש נשים מנהלות רבות, שמתקדמות בזכות היכולות המקצועיות שלהן והאישיות שלהן.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה על רקע היותך אישה?

לא נתקלתי ולא הרגשתי מעולם שונה ביחס שאני מקבלת או באפשרויות המוצעות לי על רקע היותי אישה. אני לא חושבת שזה "עניין" בכלל בחטיבות הטכנולוגיות של החברות הפיננסיות. בהראל בפרט, יש אחוז גבוה מאד של נשים המועסקות בהראל, כולל בתפקידי ניהול, אפילו בחטיבה הטכנולוגית.

תגובות

(1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

  1. רמי תמם

    גלית שליו הפכה לאוטוריטה בתחומה. ניפוץ תקרות זכוכית זו שגרה עבורה.

אירועים קרובים