ליל סדר אינטראקטיבי בכאן 11 יונגש מחר לקשישים על פלטפורמת הטלה-רפואה יוניפר

ליל הסדר שישודר מחר בכאן 11 בשעה 17:00 יונגש לראשונה גם ל-600 קשישים באמצעות פלטפורמת הטלה-רפואה של חברת ההזנק יוניפר, הודות לפרויקט של חטיבת הדיגיטל של כאן 11, בראשותו של אלעד טנא, סמנכ"ל החטיבה

ליל הסדר שישודר מחר בכאן 11 בשעה 17:00, בהובלת דב אלבוים, יונגש לראשונה גם ל-600 קשישים באמצעות פלטפורמת הטלה-רפואה של חברת ההזנק יוניפר. השידור לקשישים יהיה במקביל לשידור החי בטלוויזיה, ובחלקו יהיה אינטראקטיבי עם הקשישים עצמם, ובמהלכו הם יוכלו לשתף את הצופים בכאן 11 מהחוויות האישיות שלהם בלילה הסדר. הקשישים יתחברו באמצעות פלטפורמת זום. כך מספר אלעד טנא, סמנכ"ל חטיבת הדיגיטל של כאן 11, בשיחה עם אנשים ומחשבים. הפרויקט משותף עם החטיבות האחרות של התאגיד, האחראיות על השידור הישיר בטלוויזיה.

יוניפר היא פלטפורמת טלה-רפואה, המסייעת לארגוני בריאות ורווחה בהנגשת תוכניות טיפול אישי מרחוק. באמצעות הפלטפורמה הזאת גם מועברים תכנים לאוכלוסייה שמחוברת אליהם נוסף על תכנים הקשורים בבריאותם.

לדברי טנא, פרויקט ההנגשה הוא רק אחד מהפרויקטים המיוחדים שחטיבת הדיגיטל בראשותו מובילה מאז תחילת משבר הקורונה.

אלעד טנא נמנה עם אחד העובדים הראשונים של כאן, ולמעשה הקים את חטיבת הדיגיטל לפני ארבע שנים. הוא בעל ניסיון עשיר בתחום התוכן והתקשורת. היה שותף בגרעין ההקמה של אתר ynet ובהמשך כיהן כחמש שנים כראש דסק החדשות באתר מבית ידיעות אחרונות. טנא גם ייסד וערך את מגזין "מוצש" בעיתון מקור ראשון, שימש כסגן עורך מעריב וכיהן כעורך הראשי של אתר nrg.

חטיבת הדיגיטל בראשותו מעסיקה 70 עובדים, כאשר אחת המשימות המרכזיות שלהן היא דיגיטציה של ארכיון רשות השידור, פרויקט שכאן משקיעה בו מיליוני שקלים והוא עתיד להסתיים בעוד שנתיים.

טנא אומר, כי משבר הקורונה הגדיל מאוד את החשיפה של ערוצי חטיבת הדיגיטל כאן 11. "אנחנו מתייחסים אל התקופה המורכבת הזאת כחלק מהאחריות ציבורית של שידור ציבורי להעביר מידע מוסמך ואמין", הוא אומר. "התוכן שאנו מפיקים מתורגם ומתואם לכל האוכלוסיות בחברה הישראלית, בהן בשפות ערבית ואידיש. בנוסף, אנו מפיקים שידורי הנגשה קוגנטיבית עבור אזרחים ותיקים ובעלי מוגבלות ושידורים לחירשים", הוא מוסיף. התוכן עולה בפלטפורמות הדיגיטליות של התאגיד וגם בשידורי הטלוויזיה של כאן 11.

טנא מסביר, שהתוכן נחלק לארבעה סוגים: הסברה, דוקו המתעדים את המציאות בארץ תחת משבר, תוכן גולשים לא מסונן, המאפשר הצצה לחייהם של ישראלים בימים אלו, וכמובן גם קצת הומור. לדברי טנא, הסרטונים זכו בחודש שעבר לחשיפה של 28 מיליון צפיות בעמוד הפייסבוק של כאן 11.

מטבע הדברים, הפקת התוכן הדיגיטלי מבוססת על מערכות טכנולוגיות, מידע באתרים השונים ואפליקציות כגון אפליקציית כאן 11 הפופולארית. אחד משיאי הפעילות, המשלבת טכנולוגיה ותוכן, אומר טנא, היא העברת משחקי המונדיאל שניתנו לצפייה בטלפונים החכמים. בשנה שעברה, הפרויקט המרכזי שהחטיבה יזמה הוא הנגשת האירוויזיון לאוכלוסיות שונות, כולל שפת סימנים. כמו כן, חטיבת הדיגיטל מנגישה מדי ערב את מהדורות החדשות לאזרחים ותיקים בשידור מקביל, חי, ביו-טיוב, שהם מפשטים את הטקסטים של המהדורות לשפה שאותן אוכלוסיות יכולות להבין, בצורה קונגנטיבית. "למיזם הזה", מציין טנא, "יש חשיבות מיוחדת דווקא כעת בתקופת הקורונה, משום שהוא מסייע להם להבין מה קורה וגם להבין את ההוראות וההנחיות. פרויקט ההנגשה נעשה בשיתוף עם קרן רודרמן – קרן פילנתרופית פרטית של משפחת רודרמן, והיא פועלת בשני תחומים עיקריים: שילוב אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים, וחיזוק הקשר של ישראל עם הקהילה היהודית".

הקורונה אילצה את החטיבה גם להתאים את עצמה להנחיות משרד הבריאות, מבחינת כוח אדם. "נוצרה סביבת עבודה מרחוק, מבוססת ענן, לאותם עובדים שנוכחתם אינה חיונית לתפעול השידורים", אומר טנא. טנא מציין גם, כי כל הפעילות של החטיבה נעשית בשיתוף פעולה של אנשי ה-IT בתאגיד, שהם חלק מחטיבת ההנדסה בתאגיד. "העומס הרב על הרשתות קיבל מהם מענה להגדלת עומסים והרחבת הקיבולת של הרשתות ותחזוקת הענן, כדי שהשידורים יתנהלו כסדרם", הוא אומר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים