נשים ומחשבים: לילך שמעוני, נוטניקס ישראל

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● הפעם: לילך שמעוני, מנהלת לקוחות אנטרפרייז בנוטניקס ישראל

שם ותפקיד: לילך שמעוני, מנהלת לקוחות אנטרפרייז בנוטניקס ישראל.

ותק בתפקיד: כשנה בנוטניקס.

תפקידים קודמים: כ-8 שנים בחברת בינת תקשורת כמנהלת לקוחות אנטרפרייז.

השכלה/שירות צבאי: תואר ראשון בתקשורת ושיווק , שירות צבאי ביחידת דובר צה"ל.

משפחה: נשואה לעציון ואמא לעמית בן 10 ולמיה בת 8.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה?

כל חיי עסקתי במכירות וניהול לקוחות. זה ה-DNA שלי. חיבור לאנשים, לייצר ערך לחברה שאני מייצגת ולייצג חברה שאני מאמינה בה. התחלתי את הדרך בעולם המכירות לפני 15 שנים בחברה קטנה בתחום ההיי-טק, כאשר מהר מאוד הבנתי שיש סיפוק ואתגר עצום בתהליכי מכירה,  במיוחד בתחום ההיי-טק: העולם שלנו כל הזמן מתחדש ומתעדכן, ומה שהיה פעם מדע בדיוני הפך להיות המציאות של כולנו. בתחום הזה חייבים להיות מעודכנים כל הזמן בחידושים ובטכנולוגיות ולהסתכל תמיד כמה צעדים קדימה. ואם חושבים  על זה, אין משהו שאנחנו עושים במהלך היום שלא מתחבר לטכנולוגיות.

כיום בנוטניקס אני מרגישה בקדמת הטכנולוגיה, לדבר על הנושאים הכי חמים היום בתעשייה ולייצר בשוק מודעות לפתרונות חדשניים, חכמים יותר, שמחוללים שינוי אמיתי בארגונים. ישנו סיפוק גדול להגיע ללקוח שלא הכיר אותנו, להבין מה הצורך שלו, להתאים לו את הפתרון הנכון ביותר עבורו וללוות את הפרויקט לאורך כל הדרך. ובסוף התהליך אפשר לראות איך הארגון שלו מתייעל ומצליח בזכות שימוש נכון ומושכל בטכנולוגיה שלנו שמאוד קלה ופשוטה ליישום.

האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה?

אני חושבת שלא. היום הרבה יותר מבעבר מעריכים נשים בשוק ההיי-טק. נשים שעד היום לא הביאו את עצמן לידי ביטוי בתחומים של טכנולוגיה וחדשנות מביאות עימן כיום לעולם זה ערך חשוב של ראייה עסקית וניהול תהליכים. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מהעובדה שאחוז הנשים בתפקידים בכירים הינו אחוז קטן מאוד ואני צופה שיגדל עם השנים.

לדעתי, לנשים יש את היכולת לפתוח דלתות  ולהביא משהו ייחודי  לעולם העסקים, ואני מאמינה שככל שנשים יובילו יותר ויממשו את היכולות שלהן העולם שלנו יהיה מקום שווה יותר.

מקומן של נשים בהיי-טק ובאופן כללי בשוק העבודה ראוי לכבוד בשל היכולות החברתיות, האינטליגנציה הרגשית ובעיקר האיזון שהן נלחמות להשיג יום יום בין היותן אימהות ונשות משפחה לבין הקריירה וההצלחה האישית.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה על רקע היותך אישה?

באופן אישי לא חוויתי אפליה בקריירה. היה לי מזל שליוו אותי מנהלים תומכים ומנטורים שסייעו לי לזהות את ההזדמנויות להאמין בעצמי ולתת לי כלים נכונים להצליח.

לאורך כל תקופת הקריירה שלי ניהלו אותי גברים שתמיד ידעו לפרגן ולתת לי לנהל את החלוקה הנכונה של הבית והעבודה. בסופו של יום החלק החשוב ביותר בעבודה הוא  האנשים סביבך והמנהל שלך, ואם הוא מאמין בדרך שלך  ונותן לך את המקום זה ללא ספק המפתח להצלחה.

הטיפ שלי לנשים בתחום: תמיד תהיו טובות במה שאתן עושות, תבקשו קידום בראש מורם ובביטחון. בסופו של יום עבודה, עם אנשים טובים ומנהלים או מנהלות שמעריכים אתכן תוכלו להרגיש את ההצלחה, למרות ההקרבה לפעמים בבית.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים