תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אבטחת מידע וסייבר » משבר הקורונה: חברות הסייבר ימשיכו לעבוד בשעת חירום
יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הלאומי. צילום: עודד קרני

משבר הקורונה: חברות הסייבר ימשיכו לעבוד בשעת חירום

הממשלה החליטה להחריג את החברות מהמגבלות המוטלות על המשק, לאור מתקפות הסייבר המתגברות סביב המשבר ● יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הלאומי: "המהלך חיוני לשמירת הרציפות התפקודית של המשק"

מאת 23 במרץ 2020, 18:33 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

חברות למוצרי ושירותי הגנת סייבר ומחשוב ימשיכו להעניק תמיכה ושירות למשק הישראלי ועבודתן המלאה תותר בשעת חירום, בדגש על משבר הקורונה הנוכחי – כך החליטה אמש (א') הממשלה.

מערך הסייבר הלאומי מסר כי "במטרה לשמור על בטחון המשק הישראלי מפני מתקפות סייבר במיוחד בשעת חירום זו ובמקביל להתרחבות תהליכי הדיגיטציה במשק, המערך הוביל מהלך לאישור המשך רציפות עבודתן של חברות למוצרי ושירותי הגנת סייבר ומחשוב בישראל. זאת, כדי שהן ימשיכו להעניק תמיכה ושירות למשק הישראלי ועבודתן תותר בשעת חירום". מדובר במאות חברות שמעניקות שירותי הגנת סייבר ואבטחת מידע ומציעות מוצרי הגנה בתחום לגופים שונים.

הממשלה אישרה את ההחרגה אמש, במסגרת תקנות לשעת חירום. בתקנות נקבע כי חברות המספקות שירותים ומוצרים של הגנת סייבר ואבטחת מידע יורשו לעבוד בשעת חירום כגון התקופה שאנחנו נמצאים בה כעת, כך שלא תוטל עליהן המגבלה המוטלת על מרבית החברות האחרות במשק – של העסקת רק חלק קטן ממצבת כוח האדם שלהן. לאור תפקידו הייחודי של מערך הסייבר הלאומי בהגנה על מרחב הסייבר האזרחי, הוחרג גם המערך בתקנות, לטובת המשך תפקודו בחירום.

"תוקפי הסייבר מנצלים את המשבר"

יגאל אונא, ראש מערך הסייבר הלאומי, אמר כי "הגדרת החברות חיונית לשמירת הרציפות התפקודית של המשק הישראלי ומהווה צורך קיומי לגופים רבים. תוקפי סייבר מנצלים את העת הרגישה הזו כדי לבצע מתקפות שעלולות להטיל עול משמעותי נוסף על תפקוד המשק. לכן, קיימת חשיבות מוגברת לשמירת יכולות ההגנה הקיימות על ארגונים – ואף להגברה שלהן".

לדברי אנשי המערך, "חשיבות הגנת הסייבר על המרחב האזרחי מתעצמת בעת הזו, לאור כמה סיבות: מעבר של גופים רבים במשק לעבודה מרחוק; התלות הגוברת בשירותים דיגיטליים לאזרח; והחשיבות של זמינות מידע אמין ומידי. בעולם זוהו אינדיקציות רבות למתקפות סייבר המכוונות לבתי חולים, למעבדות לאומיות, לממשלות ולאזרחים. זאת, תוך ניצול הבהלה העולמית מפני נגיף הקורונה, על מנת לערוך מתקפות פישינג, מתקפות מניעת שירות, מתקפות כופרה ועוד". אנשי המערך ציינו כי הם הוציאו באחרונה כמה התרעות בנושא, שבמסגרתן צוין, בין היתר, כי קיימים יותר מ-5,000 אתרים חשודים, שמתחזים מול המשתמשים, תוך שימוש בשם המתחם coronavirus.

משבר הקורונה: חברות הסייבר ימשיכו לעבוד בשעת חירום Reviewed by on . חברות למוצרי ושירותי הגנת סייבר ומחשוב ימשיכו להעניק תמיכה ושירות למשק הישראלי ועבודתן המלאה תותר בשעת חירום, בדגש על משבר הקורונה הנוכחי - כך החליטה אמש (א') ה חברות למוצרי ושירותי הגנת סייבר ומחשוב ימשיכו להעניק תמיכה ושירות למשק הישראלי ועבודתן המלאה תותר בשעת חירום, בדגש על משבר הקורונה הנוכחי - כך החליטה אמש (א') ה Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    משה

    לא כל מי שעובד בחברת סייבר הוא באמת חיוני,
    ההוראות לא ניתנו סתם, ובמיוחד בחברות סייבר אפשר לרוב לעבוד מהבית.
    שמרו על הבריאות.

הגיבו