על הכוונת של אפל: שינויים באפליקציית ההודעות המיידיות שלה iMessage

לא ברור בינתיים האם השינויים - שנמצאים בבדיקות כעת - הם לצורך שילוב בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה הטלפונית של הענקית מקופרטינו, iOS 11.4, כמו גם לא בטוח אם בכלל יכנסו אי פעם לפעולה

בקרוב שינויים? אפליקציית iMessage. צילום אילוסטרציה: BigStock

אפל בוחנת שינויים עבור אפליקציית ההודעות המיידיות שלה iMessage, כך נודע לאתר MacRumors. מדובר בבדיקות שהחברה מבצעת עדיין באופן פנימי בלבד. לא ברור האם השינויים הללו נבחנים לצורך שילוב בגרסה הבאה של מערכת ההפעלה הטלפונית של החברה, iOS 11.4, או למועד מאוחר יותר – וכמובן, כמו בכל בדיקה, יש סיכוי שהם לא ימומשו בכלל.

אחד השינויים הללו קשור להעברת הודעות מדויקת יותר בין אנשי קשר, במיוחד בקבוצות גדולות שמכילות הרבה משתמשים. כמו באפליקציות של רשתות חברתיות, ניתן יהיה להפנות הודעה למישהו מסוים על ידי כתיבת שמו לאחר @. לדוגמה, אם רוצים להפנות הודעה ל-Grace, כותבים [email protected] הקלדת התו @ תגרום להופעת רשימה של אנשי קשר מומלצים. בצד השני של המשוואה אנשים יוכלו לבחור להסתיר הודעות של קבוצה מסוימת, אבל בכל זאת לקבל את ההודעות שיופנו אליהם באופן אישי בעזרת ה[email protected]

iMessage. צילום: BigStock

iMessage. צילום: BigStock

אפל, כך דווח, בוחנת גם את האפשרות למשוך הודעות בחזרה, כלומר לבטל אותן. עם זאת לא ברור האם שני הצדדים יראו שבוצעה פעולת משיכת הודעה, וכן כמה זמן לאחר שליחת הודעה ניתן יהיה לבצע זאת – בכל זאת הרי מדובר באפליקציית שיחות מיידיות.

כן נבדקת האפשרות לשלב אפשרויות שקיימות כיום רק בשיחות אישיות גם בשיחות קבוצתיות, כדוגמת האפשרות להקליד מחווני מצב שונים. תכונה אחרת היא אפשרות לסמן הודעה אחרונה שנקראה כ'לא נקראה', אם רוצים לשמור אותה לקריאה מאוחרת יותר, וכן להשתמש בפקודה /me כדי לשתף עדכוני סטטוס.

כאמור, מדובר בבדיקות פנימיות בלבד.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים