תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » תקלה במנגנון התוכנה במעבדי אינטל מחמש השנים האחרונות
אינטל. צילום: BigStock

תקלה במנגנון התוכנה במעבדי אינטל מחמש השנים האחרונות

התקלה מאפשרת להתגבר על הצפנה בחומרה ועל הגנות המבוססות תהליכי ניהול זכויות שימוש דיגיטלי ● יצוין שהיא לא משפיעה על מעבדי ה-Core מהדור העשירי של החברה ● באינטל מודעים לבעיה, אבל טוענים שהסיכון נמוך

מאת 9 במרץ 2020, 16:29 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

בעיית אבטחה חדשה התגלתה במעבדים שאינטל ייצרה בחמש השנים האחרונות – כך על פי פוזיטיב טכנולוגיות, שגילתה אותה. הבעיה, כך נטען, מאפשרת להתגבר על הצפנה בחומרה ועל הגנות המבוססות תהליכי ניהול זכויות שימוש דיגיטלי.

פוזיטיב טוענת שמדובר בבעיה במנגנון התוכנה שאותו שיבצה אינטל במעבדים, אם כי ככל הנראה, היא לא משפיעה על מעבדי ה-Core מדור העשירי הנוכחי של החברה. באופן תיאורטי, כאמור, יכול תוקף להתגבר על מנגנוני האבטחה שמשובצים במעבדים כדי לקחת שליטה מלאה על המחשב לצורך שאיבת מידע, אבל לא פחות חשוב, גם כדי להתקין רושעות שמערכת ההפעלה ותוכנות האבטחה המותקנות בה לא יכולים לזהות.

הבעיה הגדולה היא שהתקלה לא ניתנת לתיקון והדרך היחידה לתקן אותה במלואה היא להחליף את המעבדים הפגועים במעבדים מתקדמים יותר, קרי – מהדור העשירי, שכאמור, בהם הפגיעות לא קיימת. עם זאת, אפשר לנסות לחסום את התקלה על ידי עדכונים ל-BIOS של לוחות האם, דרך היצרניות השונות, אבל כנראה שלא באופן מלא.

אינטל דיווחה שהיא מודעת לתקלה אך לטענתה, רמת הסיכון שלה נמוכה יחסית, מכיוון שיש צורך בגישה פיזית למחשב כדי לבצע אותה. החברה ציינה שהיא כבר התחילה לספק עדכוני קושחה ליצרניות לוחות האם ויצרניות המחשבים כדי לטפל בבעיה.

תקלה במנגנון התוכנה במעבדי אינטל מחמש השנים האחרונות Reviewed by on . בעיית אבטחה חדשה התגלתה במעבדים שאינטל ייצרה בחמש השנים האחרונות - כך על פי פוזיטיב טכנולוגיות, שגילתה אותה. הבעיה, כך נטען, מאפשרת להתגבר על הצפנה בחומרה ועל ה בעיית אבטחה חדשה התגלתה במעבדים שאינטל ייצרה בחמש השנים האחרונות - כך על פי פוזיטיב טכנולוגיות, שגילתה אותה. הבעיה, כך נטען, מאפשרת להתגבר על הצפנה בחומרה ועל ה Rating: 0

הגיבו