תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » עובדים באורקל מחו על ההתגייסות של אליסון למען טראמפ
תמיכה שנויה במחלוקת. לארי אליסון, מייסד אורקל. צילום: יח"צ

עובדים באורקל מחו על ההתגייסות של אליסון למען טראמפ

כ-300 מהם עזבו את העבודה באמצע יום ה' האחרון במחאה על אירוע גיוס הכספים שערך מייסד אורקל למען הנשיא ● עצומה שהם הקימו זכתה לאלפי חתימות

מאת 23 בפברואר 2020, 15:30 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

עובדים רבים באורקל לא אוהבים, בלשון המעטה, את ההתגייסות של מייסד החברה, לארי אליסון, למען דונלד טראמפ. לכן, כמה מאות מהם – 300, ליתר דיוק – עזבו באמצע יום ה' האחרון את המשרדים, במקומות שונים בעולם, והביעו את מחאתם נגד התמיכה בנשיא השנוי במחלוקת.

אליסון קיים ביום ד' האחרון אירוע התרמה למען טראמפ. זאת לא הפעם הראשונה שמייסד אורקל מתבטא בנושאים פוליטיים, אלא שהפעם הוא עשה זאת בשם החברה כולה, ואף מגייס כסף לטובתו. יש לציין שטראמפ הוא מועמד לא פופולרי במיוחד בעמק הסיליקון, שרבים מהעובדים והמנהלים בו תומכים במפלגה הדמוקרטית.

באתר בלומברג, שדיווח על המחאה, נכתב שהיא התקיימה תחת הכותרת "אין אתיקה, אין עבודה". העובדים עזבו במסגרתה את השולחנות במשרדים או הפסיקו לעבוד, אם הם עבדו באותו היום ממקומות אחרים, בשעה 12:00 שעון מקומי, והקדישו את שאר היום לפעולות התנדבותיות.

"הברית עם טראמפ מזיקה לתרבות של אורקל"

פעולת מחאה נוספת שבה נקטו עובדים באורקל היא עצומה שהתפרסמה באתר Change.org תחת הכותרת "שומרים על האתיקה של החברה". עד כה חתמו עליה כ-9,300 איש – לא כולם עובדי אורקל (היא פתוחה לציבור הרחב). יצוין כי מספר עובדי החברה ברחבי העולם עומד על כ-136 אלף.

בעצומה, שפונה להנהלת אורקל, נכתב כי "אנחנו מאוכזבים מכך שתמיכתו של אליסון בטראמפ לא הולמת את ערכי החברה, שתומכת במגוון, הכלה ונהלים אתיים עסקיים".

"כעובדי אורקל", הוסיפו, "אנחנו חייבים לשמור על המעסיקים שלנו על מנת שאלה ישמרו על האחריות האתית שלהם. תמיכתו הכספית של אליסון באורקל מסכנת מהגרים, אפרו-אמריקנים, היספאנים, איכות הסביבה וקהילות הלהט"ב והטרנסג'נדרים.ות, אנשים עם מוגבלות ועובדים בכל מקום. בנוסף, הברית שלו עם הדמות הנבזית וההרסנית הזאת מזיקה לתרבות הארגונית שלנו, כמו גם ליחסינו עם שותפים ולקוחות". העובדים קראו להנהלה "לעמוד לצדנו" במאבק נגד המהלך של אליסון.

העובדים פירטו כיצד, לטענתם, האמירות והמעשים של טראמפ לא עומדים בקנה אחד עם "הערכים של אורקל". צילום: BigStock

העובדים פירטו כיצד, לטענתם, האמירות והמעשים של טראמפ לא עומדים בקנה אחד עם "הערכים של אורקל". צילום: BigStock

בהמשך הם פירטו כיצד טראמפ לא משקף, לטענתם, את כללי האתיקה של אורקל. בין היתר, העובדים טענו לעלייה בפשעי השנאה בארצות הברית בעקבות התבטאויות של הנשיא, בריונות נגד תלמידים שמשתמשת ברטוריקה שלו, הכוונה שלו לסגת מהסכם האקלים (הסכם פריז) וההאשמות נגדו בדבר הטרדות מיניות "מצדן של לפחות 25 נשים".

בבלומברג מדווחים כי היו עובדים שהתנגדו לצעד של אליסון אולם לא רצו לעזוב את מקום העבודה, ובמקום זה תרמו לארגונים שפועלים נגד מדיניותו של טראמפ. כמה עובדים שניסו להיכנס לעצומה ממחשבי החברה קיבלו הודעה כי "ייתכן שהגישה לאתר זה לא מורשית לפי מדיניות השימוש המקובל של אורקל". בחברה ציינו כי מדובר בטעות שתוקנה.

המחאה של עובדי אורקל נגד אליסון מצטרפת לשורה של מחאות, שהחלו לפני כמה שנים, מצד עובדים בחברות גדולות כמו גוגל, אמזון ומיקרוסופט נגד שיתוף הפעולה שלהן עם הממשל בתחומים שונים, כולל דרישה לבטל חוזים צבאיים שהן חתמו עם וושינגטון.

עובדים באורקל מחו על ההתגייסות של אליסון למען טראמפ Reviewed by on . עובדים רבים באורקל לא אוהבים, בלשון המעטה, את ההתגייסות של מייסד החברה, לארי אליסון, למען דונלד טראמפ. לכן, כמה מאות מהם - 300, ליתר דיוק - עזבו באמצע יום ה' הא עובדים רבים באורקל לא אוהבים, בלשון המעטה, את ההתגייסות של מייסד החברה, לארי אליסון, למען דונלד טראמפ. לכן, כמה מאות מהם - 300, ליתר דיוק - עזבו באמצע יום ה' הא Rating: 0

הגיבו