תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » האם הייתה התערבות זרה בבחירות? בישראל ביתנו טוענים שכן
ח"כ עודד פורר, יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי. צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

האם הייתה התערבות זרה בבחירות? בישראל ביתנו טוענים שכן

ח''כ עודד פורר, יו"ר הסיעה, התלונן במשטרה על קמפיין תעמולה שקרי שמופץ במדיה החברתית ● הוא ציין כי תכני התעמולה הופצו משרת הממוקם ברוסיה והקמפיין מנוהל על ידי חברה רוסית

מאת 18 בפברואר 2020, 16:48 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

ח"כ עודד פורר, יו"ר סיעת ישראל ביתנו, הגיש הבוקר (ג') תלונה במשטרה על הפצת תכני תעמולה "שקריים וקשים" ברשת נגד המפלגה. בתלונתו כתב ח"כ פורר כי "התעמולה הופצה ברשתות החברתיות, תוך שימוש בחברות קש ממדינות זרות".

לדבריו, "הפעילות נגד מפלגת ישראל ביתנו מבוצעת בעיקרה על ידי הפעלת צי של בוטים, והדבר נעשה בסיוע של חברה זרה, הממוקמת ברוסיה". הוא ציין כי התעמולה האסורה נאמדת בעלות של עשרות אלפי שקלים בחודש, מה שמציף את התהייה מיהו הגורם המממן את הפעילות הרשתית. הכספים, כך טען, "הועברו באמצעים אנונימיים, כדי להסוות את התשלום".

על פי ח"כ פורר, "בין השאר, הפעילות כללה הפעלת אתר בשם 'סכנה מביתנו', שנהג להכפיש את העלייה מברית המועצות לשעבר, בתואנה שמרבית העולים הם מהגרים. התכנים של האתר הופצו באופן מאורגן בקבוצות ווטסאפ, ברשתות חברתיות ובאופן ממוקד לישראלים דוברי רוסית".

לדבריו, "חברת סייבר ששכרה ישראל ביתנו, המורכבת מבכירי מערכת הביטחון, הבהירה בפנינו כי מדובר בעבודה מקצועית, תוך ניסיון לטשטש עקבות".

ח"כ פורר הזכיר כי "תעמולה אנונימית אסורה לפי החלטת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית ממערכת הבחירות לכנסת ה-21 והמפר את חוק הבחירות (דרכי תעמולה) וכל העובר עליו נתון לסנקציות פליליות".

האם הייתה התערבות זרה בבחירות? בישראל ביתנו טוענים שכן Reviewed by on . ח''כ עודד פורר, יו"ר סיעת ישראל ביתנו, הגיש הבוקר (ג') תלונה במשטרה על הפצת תכני תעמולה "שקריים וקשים" ברשת נגד המפלגה. בתלונתו כתב ח''כ פורר כי "התעמולה הופצה ח''כ עודד פורר, יו"ר סיעת ישראל ביתנו, הגיש הבוקר (ג') תלונה במשטרה על הפצת תכני תעמולה "שקריים וקשים" ברשת נגד המפלגה. בתלונתו כתב ח''כ פורר כי "התעמולה הופצה Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    שקר אין לו רגלים

    מדובר באתר ישראלי אם אנשים אמיתים אבל אצל ליברמן כל מי שאינו אנטישמי היא בוט

הגיבו