תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » סטיב ווזניאק: "אני מקבל מאפל 50 דולר לשבוע"
סטיב ווזניאק. צילום: ניקולס הריסון, מתוך ויקיפדיה

סטיב ווזניאק: "אני מקבל מאפל 50 דולר לשבוע"

היזם בן ה-69, שעדיין נחשב כעובד של ענקית הטכנולוגיה, היה אחד משלושת מייסדיה המיתולוגיים ● הוא סיפר על המשכורת המשעשעת שהחברה מעניקה לו בפודקאסט, בו שוחח עם גיא קוואסאקי ושפורסם השבוע ● הסכום שבו 'ווז' נקב, אגב, הוא לאחר מיסים

מאת 6 בפברואר 2020, 16:42 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

סטיב ווזניאק, מהנדס המחשבים ואחת משלושת מייסדי אפל המיתולוגיים, מקבל שכר רעב של 50 דולר בלבד בשבוע מהענקית מקופרטינו. את הדברים חשף "ווז" השבוע (ד') בראיון, שהפך לפודקאסט בסדרה "אנשים מדהימים" של גיא קוואסאקי.

קוואסאקי, ששימש בעצמו בתפקידים בכירים בחברות מוכרות כמו אפל, גוגל ואחרות, שוחח עם ווזניאק על שלל נושאים. בין השאר, כמובן, עלה בשיחה שמו של היזם המפורסם, והאיש ששמו הכי מקושר לאפל – סטיב ג'ובס, שותפו וחברו של ווזניאק.

ימי אפל העליזים. סטיב ווזניאק וסטיב ג'ובס. צילום: קימברלי וויטס

ימי אפל העליזים. סטיב ווזניאק וסטיב ג'ובס. צילום: קימברלי וויטס

כדי להבין את עניין הקשר המתמשך עם אפל, נזכיר את ההיסטוריה למי שלא מכיר: בשנת 1976 הקימו ווזניאק וג'ובס יחד עם רון וויין את אפל כחברה שפעלה ממוסך ביתו של ג'ובס. הם גייסו לשם כך את כל חסכונותיהם והמון יצירתיות ומחשבה פורצת דרך. ווזניאק, למשל, נאלץ למכור את המחשבון המדעי HP-65 שלו, שהיה ניתן לתכנות, וג'ובס היה חייב לוותר על מכונית הפולקסווגן שלו. הם עברו כמה וכמה טלטלות בדרך, כולל סילוקו של ג'ובס מהחברה שלו עצמו, ועזיבת ווזניאק אותה ב-1985. אבל כעת שווי השוק של אפל עומד על 1.32 טריליון דולר (נכון ל-4 בינואר האחרון) כך שאפשר להבין עד כמה החברה שהקימו הייתה עודנה סיפר הצלחה מסחרר.

ווזניאק, המכונה The Woz, לא עבד בשירות אפל במשך שנים, אולם ככל הנראה הצליח להקסים את אפל ולשכנע אותה להמשיך ולשלם לו את שכרו, והוא היחיד, מאז הקמת החברה, שקיבל ממנה משכורת מדי שבוע בקביעות. על פי ווזניאק, 50 הדולר פר-שבוע שהוא מקבל הם סכום שהוא נקי, לאחר כל הניכויים הנדרשים וכן לדבריו, הסיבה לתשלום המשכורת מטעם אפל היא פשוט – מתוך נאמנות.

על מה עוד הוא פטפט עם קוואסאקי? על כך שלעולם לא היה אכפת לו מכסף, וכן שהתשוקה האמיתית לרווחים ולעושר פיננסי הייתה נחלתו של הסטיב האחר. ג'ובס, שנפטר מסרטן הלבלב ב-2011 כבר לא כאן בכדי לספר לנו האם הדברים נכונים, או לגלות לעולם כמה הוא, ושאריו, מרוויחים מאפל גם כיום.

סטיב ווזניאק: "אני מקבל מאפל 50 דולר לשבוע" Reviewed by on . סטיב ווזניאק, מהנדס המחשבים ואחת משלושת מייסדי אפל המיתולוגיים, מקבל שכר רעב של 50 דולר בלבד בשבוע מהענקית מקופרטינו. את הדברים חשף "ווז" השבוע (ד') בראיון, שהפ סטיב ווזניאק, מהנדס המחשבים ואחת משלושת מייסדי אפל המיתולוגיים, מקבל שכר רעב של 50 דולר בלבד בשבוע מהענקית מקופרטינו. את הדברים חשף "ווז" השבוע (ד') בראיון, שהפ Rating: 0

תגובות (2)

  • Avatar

    זיו

    מעורר השראה

  • Avatar

    אשליה

    יש לכם טעות הקלדה בפיסקה האחרונה, בשורה השנייה. צריך להיות "ג'ובס" וכתוב "ג'ובסף"

הגיבו