תוכן פרסומי
ראשי » TheNewCom » נטפליקס מתחילה להזרים וידיאו בפורמט AV1 – תחילה במכשירי אנדרואיד
האם המגמה החיובית עומדת להתהפך? בנטפליקס חוששים שכן. צילום אילוסטרציה: BigStock

נטפליקס מתחילה להזרים וידיאו בפורמט AV1 – תחילה במכשירי אנדרואיד

נטפליקס מתחילה להשתמש בפורמט AV1 שיעילות הכיווץ שלו גבוהה וחוסכת בכמות הדטה המועברת ברשת

מאת 6 בפברואר 2020, 12:27 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

נטפליקס מתחילה להשתמש בקידוד AV1 בהזרמת הווידיאו שלה במכשירי אנדרואיד. שיטה זו של דחיסה ופריסה של וידיאו מספקת יעילות דחיסה משופרת ב-20% לעומת VP9 של גוגל.

AVI פותחה על ידי הברית למדיה פתוחה – ארגון ללא מטרות רווח שעוסק בפיתוח טכנולוגיה פתוחה חינמית לזרמת מולטימדיה. עם חברות הארגון נמנות ספקיות הווידיאו הגדולות, בהן גוגל, נטפליקס ואמזון.

בהודעתה ציינה נטפליקס, כי המטרה היא לאפשר AV1 בכל הפלטפורמות שלה. בתחילה היא תיפרס בסלולר, משום שרשתות הסלולר, בייחוד במדינות מחוץ לארה"ב שמהוות שוק צומח חשוב של החברה, לא תמיד יציבות, וגם תוכניות הדטה מוגבלות, לכן, "השימוש ביעילות הכיווץ של AV1 מתאים במיוחד".

בשלב הראשון הגדירה נטפליקס חלק מהכותרים לזמינות ב-AV1, ותרחיב את השימוש בו לתכנים נספים, ככל שישתפרו הביצועים של המקודד.

נטפליקס מתחילה להזרים וידיאו בפורמט AV1 – תחילה במכשירי אנדרואיד Reviewed by on . נטפליקס מתחילה להשתמש בקידוד AV1 בהזרמת הווידיאו שלה במכשירי אנדרואיד. שיטה זו של דחיסה ופריסה של וידיאו מספקת יעילות דחיסה משופרת ב-20% לעומת VP9 של גוגל. AVI נטפליקס מתחילה להשתמש בקידוד AV1 בהזרמת הווידיאו שלה במכשירי אנדרואיד. שיטה זו של דחיסה ופריסה של וידיאו מספקת יעילות דחיסה משופרת ב-20% לעומת VP9 של גוגל. AVI Rating: 0

תגובות (1)

  • Avatar

    שואל שאלות

    לא הבנתי, AVI או AV1? זה שני פורמטים שונים

הגיבו