סטיבן קינג נטש את פייסבוק בגלל "שיטפון של מידע כוזב"

כותב ספרי האימה והמתח המפורסם צייץ את חששותיו מפני המידע מוליך השולל שמתפרסם ברשת החברתית הדומיננטית, כמו גם את דאגתו מהיעדר היכולת של הענקית ממאנלו פארק להגן על המידע הפרטי של משתמשיה ● בטוויטר הוא ככל הנראה בוטח יותר

עוד מפורסם מחרים את פייסבוק. צילום אילוסטרציה: BigStock

הרשת החברתית הדומיננטית בעולם, פייסבוק, הודיעה לפני מספר חודשים כי לא תנטר או תצנזר מודעות ופרסומים פוליטיים שהועלו לפלטפורמה שלה. הדבר משך אליה ואל הבוס והמייסד שלה, מארק צוקרברג, אש רבה, אפילו מעובדיה. כעת מצטרף מבקר נוסף למקהלת המתקוממים נגד שפעת המידע מוליך השולל שצץ בעבר, ושעוד עלול לצוץ ביתר שאת בשירות, לקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב 2020 – הסופר סטיבן קינג.

במהלך השנים האחרונות פייסבוק הצליחה שוב ושוב להדגים טיפול כושל בחדשות מזויפות שנפוצו דרכה. בהמשך היא הסתבכה קשות עם בעיות פרטיות, כשנודע לציבור עד כמה היא מתרשלת בשמירה על המידע הפרטי שלו, ואף עושה בו, לכאורה, שימושים שונים מבלי ידיעתו ולצרכים שונים ומשונים. בעבר היא גם סבלה מהפרת נתונים קשה. עם זאת, אחד הנושאים שמשכו אליה הכי הרבה כעס הייתה החלטתה לאפשר פרסום מודעות פוליטיות, שיכללו כל תוכן שהוא, בלי צנזורה, גם אם יש עדויות חותכות לכך שהתוכן שקרי.

הסופר סטיבן קינג. צילום: וויקיפדיה

הסופר סטיבן קינג. צילום: וויקיפדיה

בסוף השבוע (ו') נוסף קינג בן ה-72, סופר שעומד מאחורי להיטי מתח ואימה רבים, למותחי הביקורת על פייסבוק בדיוק בגלל זה. הוא בישר על עזיבתו את הפלטפורמה בציבור, באמצעות ציוץ בטוויטר, והצטרף בין השאר לכוכב "מלחמת הכוכבים" והשחקן המפורסם, מארק המיל, שכבר הודיע על החרמת השירות מוקדם יותר בינואר, ולמבקר הנחרץ אפילו יותר של פייסבוק, השחקן סשה ברון כהן, שטען שאם הפלטפורמה הייתה פעילה בשנות ה-30 של המאה הקודמת היא הייתה מאפשרת תעמולה נאצית למפלגתו של היטלר.

"אני פורש מפייסבוק", צייץ קינג לעוקביו. "לא מרגיש בנוח עם שיטפון המידע הכוזב שמותר בפרסום הפוליטי שלה, ואני גם לא בטוח ביכולתה להגן על פרטיות המשתמשים שלה", כתב הסופר שהמליץ למי שמעוניין בכל זאת להיות איתו בקשר וירטואלי לעקוב אחריו דרך טוויטר.

I'm quitting Facebook. Not comfortable with the flood of false information that's allowed in its political advertising, nor am I confident in its ability to protect its users' privacy. Follow me (and Molly, aka The Thing of Evil) on Twitter, if you like.


יצוין כי ג'ק דורסי, מנכ"ל הרשת החברתית המצייצת, הודיע בסוף אוקטובר האחרון, כי להבדיל מהמתחרה הענקית שלה, טוויטר כי לא תאפשר בכלל פרסומים פוליטיים בבית ספרה.

קינג נחשב למתנגד קולני של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, שפייסבוק סירבה להסיר מודעה של הקמפיין שלו ובה מידע כוזב, למרות פנייתו של אחד מהמתמודדים במפלגה הדמוקרטית, ג'ו ביידן, אליה. החברה אמרה כי מודעות פוליטיות אינן נתונות לתהליך הבדיקה העובדתי הרגיל שלה, שנוצר לאחר הבחירות לנשיאות של ארה"ב ב-2016, ושהיא משאירה לציבור להחליט מה נכון או לא נכון בהקשר המסוים של הפרסום.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים