תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » תוצאות טובות לאינטל; זינוק בשער המנייה
בוב סוואן, מנכ"ל אינטל. צילום: יח"צ

תוצאות טובות לאינטל; זינוק בשער המנייה

החברה הציגה רבעון של עליות, בעיקר ברווח הנקי, שגדל בשיעור דו ספרתי – מה שהביא לזינוק של 8% בשער המנייה ● לעומת זאת, הרווח השנתי ירד במעט

מאת 26 בינואר 2020, 13:15 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

אינטל סיימה את הרבעון האחרון של 2019 עם תוצאות טובות, שהרשימו את המשקיעים והביאו לעלייה של יותר מ-8% בשער המנייה שלה בוול-סטריט מיד לאחר פרסומן ביום ו'. לעומת זאת, בשנה כולה, הכנסות החברה עלו בשיעור נמוך והרווח הנקי נותר כמעט ללא שינוי, ואף ירד במקצת.

החברה סגרה את הרבעון עם גידול של 8.3% בהכנסות ל-20.2 מיליארד דולר וזינוק של כ-33% ברווח הנקי ל-6.9 מיליארד. המשקיעים היו שבעי רצון מתוצאות אלה, כמו גם מהתחזית החיובית של החברה ל-2020: הנהלת אינטל מעריכה שהכנסות תאגיד הענק בשנה הקרובה יגדלו ל-73.5 מיליארד דולר לעומת כ-72 מיליארד השנה ושהרווח הנקי למנייה Non-GAAP יעלה לכחמישה דולר. עם זאת, התחזית של השוק נמוכה יותר: הכנסות של 72.4 מיליארד דולר ורווח למנייה Non-GAAP של 4.66 דולר.

התוצאות השנתיות מראות על ירידות ברווחיות: זו התפעולית קטנה ב-5.5% ל-22 מיליארד דולר וזו הנקייה – ב-0.02% ל-21 מיליארד. זאת, כתוצאה מעלייה רבה יותר בהוצאות, שגדלו ב-5%, מאשר בהכנסות, שעלו ב-1.6% בלבד.

הגידול העיקרי: במכירות לדטה סנטרים

הביצועים הרבעוניים היו, כאמור, טובים הרבה יותר: הפעם, הגידול בהוצאות – של 7.9% – היה קטן יותר מזה שנרשם בהכנסות והרווח הנקי זינק, כאמור. הגידול העיקרי בהכנסות, בשיעור של 19%, היה מהמכירות לדטה סנטרים שמפעילים שירותי ענן, וזוהי העלייה העיקרית שהשביעה את רצונם של המשקיעים, שכן מדובר בתחום בעל פוטנציאל צמיחה רב. הרווח הנקי למנייה זינק ב-40.35% ל-.16 דולר.

עוד עולה מהנתונים כי הרווח הגולמי גדל ב-5.8% ל-11.88 מיליארד דולר וזה התפעולי עלה ב-9.2% ל-6.8 מיליארד. אינטל רשמה מהפך חיובי בסעיף המימוני – מהוצאות של 589 מיליון דולק לרווח של 1.27 מיליארד, אולם מנגד, חבות המס גדלה מ-440 מיליון ל-1.16 מיליארד.

בוב סוואן, מנכ"ל אינטל, אמר לאחר פרסום התוצאות כי "שנה אחרי שהשקנו את התכנית העסקית ארוכת הטווח שלנו עקפנו את תחזיות ההכנסות והרווח למנייה. לגבי העתיד, אנחנו משקיעים בטכנולוגיות של המחר, ובדרך זו נגדיל את התשואה לבעלי המניות".

תוצאות טובות לאינטל; זינוק בשער המנייה Reviewed by on . אינטל סיימה את הרבעון האחרון של 2019 עם תוצאות טובות, שהרשימו את המשקיעים והביאו לעלייה של יותר מ-8% בשער המנייה שלה בוול-סטריט מיד לאחר פרסומן ביום ו'. לעומת ז אינטל סיימה את הרבעון האחרון של 2019 עם תוצאות טובות, שהרשימו את המשקיעים והביאו לעלייה של יותר מ-8% בשער המנייה שלה בוול-סטריט מיד לאחר פרסומן ביום ו'. לעומת ז Rating: 0

הגיבו