תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » נשים ומחשבים: ריטה, רפאל
ריטה, מפתחת אלגוריתמים במערכות אוטונומיות ברפאל. צילום פרטי

נשים ומחשבים: ריטה, רפאל

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● הפעם: ריטה, מפתחת אלגוריתמים במערכות אוטונומיות ברפאל

מאת 21 בינואר 2020, 18:08 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

שם ותפקיד: ריטה, מפתחת אלגוריתמים במערכות אוטונומיות ברפאל, ומשתתפת בקורס ניהול לנשים והעצמה נשית, שמתקיים בימים אלה בפארק ההיי-טק גב ים נגב בבאר שבע".

כיצד הגעת לקורס?
"הגעתי אליו במקרה. המנכ"ל שלי שלח לי קישור, נרשמתי והתחלתי להגיע למפגשים".

האם את לומדת בו דברים חדשים?
"יש בו דברים שאני יודעת אבל גם נושאים שנחשפתי להם בפעם הראשונה, כמו הנעת עובדים. אני מצפה ללמוד בקורס העברת מסרים, ניהול נכון של פרזנטציות, ניהול משא ומתן וישיבות צוות בהנהלה בכירה. תמיד הייתי בהנדסה, אבל עכשיו אני צריכה להניע את העובדים, להגדיר תכנית עבודה, חזון וכדומה, ואני מצפה להיעזר לצורך ביצוע התפקיד שלי בכלים שאני מקבלת בקורס".

האם צריך להיות קורס מיוחד לנשים?
"אני חושבת שלא".

אז מדוע הצטרפת?
"כי זה קורס עם המון תכנים של ניהול והמטרה שלו נפלאה".

האם לדעתך יש בתעשיית ההיי-טק יחס שונה כלפי נשים וגברים?
"כן. מעולם לא נתקלתי בזה, אבל אני יודעת שזה קיים. נשים בגילאי ה-30 יקבלו פחות הזדמנות, כי הן צריכות להקים משפחה ולהוליד ילדים – וזה פקטור משמעותי. מבחינת כישורים, אין הבדל בין נשים לגברים, אבל יש הבדל ביחס".

האם התפיסה הזאת באה לידי ביטוי גם ברפאל?
"ברפאל אני לא מרגישה תפיסה כזאת".

איך את מסבירה את זה? הרי מדובר בתעשייה ביטחונית, והענף הזה די גברי.
"יש ברפאל רוח חדשה, נגד אפליה ובעד העצמת נשים".

נשים ומחשבים: ריטה, רפאל Reviewed by on . שם ותפקיד: ריטה, מפתחת אלגוריתמים במערכות אוטונומיות ברפאל, ומשתתפת בקורס ניהול לנשים והעצמה נשית, שמתקיים בימים אלה בפארק ההיי-טק גב ים נגב בבאר שבע". כיצד הגע שם ותפקיד: ריטה, מפתחת אלגוריתמים במערכות אוטונומיות ברפאל, ומשתתפת בקורס ניהול לנשים והעצמה נשית, שמתקיים בימים אלה בפארק ההיי-טק גב ים נגב בבאר שבע". כיצד הגע Rating: 0

תגובות (2)

 • Avatar

  גיל

  מוכשרת . כל הכבוד , אני יודע כמה קשה העבודה בתחום.

 • Avatar

  אביטל ינובסקי

  בהצלחה! חשוב ללמוד ולהתפתח ואת צודקת שזה לא חייב להיות רק לנשים. יחד עם זאת מחקרים מוכיחים שנשים משיגות יותר בהכשרות רק לנשים – הן מביאות את עצמן טוב יותר ליד ביטוי כך שיש טיעונים לכאן ולכאן.

  משמח מאד ללמוד שרפאל מקדמת גיוון תעסוקתי, לנשים ולאוכלוסיות גיוון נוספות.

הגיבו