תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » בינה מלאכותית » האיחוד האירופי שוקל לפעול נגד שימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים
תכונת זיהוי הפנים. אילוסטרציה: ליה קולטירינה, BigStock

האיחוד האירופי שוקל לפעול נגד שימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים

ועדה מיוחדת של האיחוד העוסקת בתחום, נדרשה לנושא זיהוי פנים במרחב הציבורי, ודורשת להשהות את הפרקטיקה הזו לתקופה של חמש שנים ● הכוונה היא בעיקר לתמונות פנים שלוכדים כוחות הביטחון במצלמות CCTV בכדי להשוותן למאגרי תמונות

מאת 20 בינואר 2020, 15:25 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

האיחוד האירופי שוקל להשהות את השימוש בטכנולוגיות לזיהוי פנים במרחב הציבורי לתקופה של חמש שנים. הסיבה העיקרית לכך היא שלטענת הוועדה המפקחת על התחום באיחוד, יש צורך בעובדה רבה כדי לקבוע תהליכים שימנעו שימוש לרעה בצילומים הללו.

מצלמת CCTV. צילום: BigStock

מצלמת CCTV. צילום: BigStock

הכוונה היא בעיקר לתמונות פנים שלוכדים כוחות הביטחון, ובעיקר משטרה, ממצלמות CCTV כדי להשוות אותן באופן מיידי למאגר תמונות שמורכב מרשימות של אנשים שהוחלט לפקח אחר תנועותיהם.

המסמך הזמני מקבע שניתן יהיה לחרוג ובכל זאת להשתמש בטכנולוגיות הללו במקרים של פרויקטי אבטחה מוגדרים, וכן לצורך מחקר ופיתוח. הוועדה קוראת בינתיים להטיל מגבלות על המפתחים ועל המשתמשים בבינה מלאכותית לצרכים הללו, והיא קוראת למדינות באיחוד להקים רשויות שיעקבו אחר המימוש של התקנות.

במהלך תקופת ההשהיה יש, לפי הוועדה, "לקבוע מתודולוגיה מוצקה להערכת ההשפעות של הטכנולוגיה הזו וכן לפתח אמצעים לטיפול בניהול סיכונים שיתעוררו עקב השימוש בה".

האיחוד האירופי שוקל לפעול נגד שימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים Reviewed by on . האיחוד האירופי שוקל להשהות את השימוש בטכנולוגיות לזיהוי פנים במרחב הציבורי לתקופה של חמש שנים. הסיבה העיקרית לכך היא שלטענת הוועדה המפקחת על התחום באיחוד, יש צו האיחוד האירופי שוקל להשהות את השימוש בטכנולוגיות לזיהוי פנים במרחב הציבורי לתקופה של חמש שנים. הסיבה העיקרית לכך היא שלטענת הוועדה המפקחת על התחום באיחוד, יש צו Rating: 0

הגיבו