תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » אינטרנט » גוגל מחסלת בקרוב סופית את יישומי כרום שלה
גוגל

גוגל מחסלת בקרוב סופית את יישומי כרום שלה

האפליקציות של כרום היו מעין יישומים מבוססי רשת שניתן היה להתקין בדפדפן, אבל שלא זכו לכל עניין בקרב המשתמשים ● כבר ב-2016 הודיעה גוגל שאינה מתכוונת לתמוך יותר באפליקציות הללו, אבל רק כעת היא מספקת לו"ז וסיפרה לאחור לסופן

מאת 16 בינואר 2020, 16:14 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

גוגל פרסמה לוח זמנים לסילוק הסופי של Chrome Apps מתמונת הגלישה באינטרנט. מדובר באותו אפליקציות שהחברה הייתה כל כך גאה בהשקתן ב-2013, אך כבר לאחר שלוש שנים החליטה לוותר עליהן – אבל הפעם מדובר בתהליך הרבה יותר ארוך ומורכב מזה שליווה שירותים קודמים שגוגל הוציאה לפנסיה.

כזכור, האפליקציות של כרום היו מעין יישומים מבוססי רשת שניתן היה להתקין בדפדפן. הן למעשה היו דפי רשת עטופים בקוד הרצה מבוסס HTML5, שאפשר להפעיל אותן באופן עצמאי משולחן העבודה, ולמעשה פעלו בתוך דפי רשת בלי המאפיינים המוכרים של הדפדפן.

אבל כבר ב-2016 הודיעה גוגל שהיא לא מתכוונת יותר לתמוך באפליקציות הללו מכיוון שהדפדפנים כבר התקדמו רבות. שנה לאחר מכן הוסרה הקטגוריה העצמאית מהחנות של הדפדפן, אבל רק כעת גוגל מפרסמת את לוח הזמנים לביצוע הסופי של ההחלטה מלפני ארבע שנים.

במרץ הקרוב החנות של כרום תפסיק לקבל אפליקציות חדשות. מפתחים יוכלו להמשיך לעדכן את האפליקציות הקיימות שלהם עד יוני 2022. שלושה חודשים אחר כך, ביוני 2020, גוגל תפסיק לספק תמיכה לכל האפליקציות של כרום בכל הפלטפורמות השולחניות של מערכות ההפעלה, להוציא Chrome OS. לקוחות עם גרסה ארגונית או חינוכית של כרום יוכלו לבחור להאריך את התמיכה על דצמבר 2020.

ביוני 2021 גוגל תפסיק לספק תמיכה בממשקים העיקריים ששימשו לאריזת האפליקציות, כך שיוכלו לתפקד עצמאית, ובאותו חודש תגיע גם סוף התמיכה בהן ב-Chrome OS. גם במקרה הזה, לקוחות עם כרום ארגוני יוכלו לדחות את הסוף הסופי בעוד שישה חודשים.

גוגל מיהרה במקביל להכריז שכרום ימשיך לתמוך בהרחבות בכל הפלטפורמות הקיימות, ושהיא רואה בהן חלק חשוב מחוויית השימוש בדפדפן.

גוגל מחסלת בקרוב סופית את יישומי כרום שלה Reviewed by on . גוגל פרסמה לוח זמנים לסילוק הסופי של Chrome Apps מתמונת הגלישה באינטרנט. מדובר באותו אפליקציות שהחברה הייתה כל כך גאה בהשקתן ב-2013, אך כבר לאחר שלוש שנים החליט גוגל פרסמה לוח זמנים לסילוק הסופי של Chrome Apps מתמונת הגלישה באינטרנט. מדובר באותו אפליקציות שהחברה הייתה כל כך גאה בהשקתן ב-2013, אך כבר לאחר שלוש שנים החליט Rating: 0

הגיבו