נשים ומחשבים: מיכל כהן, Base3

מדור מיוחד על נשים בתפקידים שונים בתעשייה: מיהן? מה הביא אותן לעולם הטכנולוגיה? והאם הן חושבות שיש בענף אפליה? ● הפעם: מיכל כהן, מנהלת מחלקת מוצרים בחברת Base3, מקבוצת טלדור

מיכל כהן, מנהלת מחלקת מוצרים בחברת Base3, מקבוצת טלדור. צילום: איציק בן דוסה

שם: מיכל כהן

תפקיד: מנהלת מחלקת מוצרים בחברת Base3, מקבוצת טלדור.

ותק בתפקיד: שלוש שנים. 

תפקידים קודמים: ארבע שנים בחברת טלדור בפרויקט "כלים שלובים" של רשות האכיפה והגביה.
התחלתי בתפקיד של בודקת תוכנה, די מהר קודמתי לתפקיד ראש צוות ושותפה פעילה לעלייה לאוויר של המערכת. נשארנו שעות ארוכות בעבודה, זה היה למעשה חלק מרכזי מאוד מהחיים שלי.
אז הבנתי שמצאתי את הייעוד שלי… ניהול.
כיום אני מנהלת מחלקת מוצרים, המוצרים שבאחריותי הם מגוונים מאוד, החל מתחום הנגישות של אתרי אינטרנט ומסמכים, וכלה במוצרים מורכבים וחדשניים בתחום ה-BOT. הצוות שלי מונה 15 מטמיעות תוכנה ונותן שירות ללמעלה מ-40 לקוחות מהגדולים בתעשייה: משרדי ממשלה, בנקים, חברות ביטוח, קופות חולים ועוד.

השכלה/שירות צבאי: לימודי QA כולל הסמכה של ISTQB הובילו אותי לתחום ההיי-טק.

משפחה: חרדית, נשואה ואמא גאה לבן ובת.

מה הביא אותך לתחום הטכנולוגיה? בתחילת דרכי עבדתי כמזכירה במשרד עו"ד. קמתי בבקר יומיום, משועממת ומודעת היטב ליכולות הגבוהות שלי שלא באות לידי ביטוי. דחיפה קלה של משפחתי, ואמון שחברת 3base נתנה בי, הספיקו לי כדי להתקדם קדימה במלוא העוצמה.
האם את חושבת שיש אפליה נגד נשים בתעשייה? אני עובדת בחברת Base3 המעסיקה רק נשים. החברה דואגת לקדם ולטפח כל עובדת בהתאם לכשרונות והיכולות שלה. אישית לא חוויתי אפליה כזאת. אני מאמינה גדולה בכח הנשי לצמוח ולהתפתח. העובדה שאני אישה לא אמורה להשפיע כלל על היחס של אחרים כלפי.

האם נתקלת אישית באפליה נגדך בתעשייה על רקע היותך אישה? בכנות – לא. אני מגדירה את עצמי אישה חזקה ואסרטיבית עם יכולות גבוהות, כך שגם אם אני מגיעה לחדר שמלא בגברים בלבד, אני לא מרגישה נחותה ואף להפך. אני חושבת שהשילוב בין המינים מביא לתוצרים איכותיים ומגוונים הרבה יותר.

תגובות

(0)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, דיבה, וסגנון החורג מהטעם הטוב

אירועים קרובים