תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » Daily Startup » "התפיסה שאין צורך לגבות מידע שנמצא בענן – שגויה"
אריאל ברקמן, סמנכ"ל הטכנולוגיות ומייסד משותף של OwnBackup. צילום: יח"צ

"התפיסה שאין צורך לגבות מידע שנמצא בענן – שגויה"

חברת הסטארט-אפ OwnBackup מריצה על הענן של AWS שירות גיבוי חכם ושחזור של נתונים שנמצאים בפלטפורמות הענן השונות ● ראיון עם אריאל ברקמן, סמנכ"ל הטכנולוגיות ומייסד משותף שלה

מאת 30 בדצמבר 2019, 15:51 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

"קיימת תפיסה שלפיה אין צורך לגבות מידע שנמצא בענן – והיא שגויה. ארגונים נדרשים לכלי גיבוי חדישים, על מנת לגבות את המידע שמצוי בעננים", כך אמר אריאל ברקמן, סמנכ"ל הטכנולוגיות ומייסד משותף של OwnBackup.

ברקמן התראיין לאנשים ומחשבים במסגרת הכנס השנתי re:Invent של AWS, שנערך באחרונה בלאס וגאס, בהשתתפות יותר מ-65 אלף נציגי לקוחות ושותפים עסקיים שלה.

OwnBackup הוקמה ב-2015 על ידי ברקמן, אורי ינקלב, המשמש כסגן נשיא למכירות גלובליות, וסם גוטמן, מנכ"ל החברה. המטה שלה יושב בניו-ג'רזי ומשרדי המחקר והפיתוח, התמיכה ושירותים אחרים ממוקמים בתל אביב ובלונדון. היא מונה 180 עובדים ולה 1,500 לקוחות ארגוניים ברחבי העולם. OwnBackup גייסה כ-50 מיליון דולר בשלושה סבבי גיוס, שהאחרון שבהם נערך בהובלת ורטקס ואינסייט ונצ'ר פרטנרס. משקיעים נוספים הם סיילספורס, אינוביישן ונדורס והורייזן. לחברה לקוחות רבים בעולם הפיננסי. בארץ נמנות על לקוחותיה חברות תקשורת וחברות ציבוריות מהגדולות בישראל.

הפיתוח של OwnBackup הוא פלטפורמת תוכנה כשירות (SaaS), שמבצעת גיבוי אוטומטי ושחזור נתונים בפלטפורמות ענן שונות. השירותים שלה נועדו לכסות על אובדן והשחתת נתונים כתוצאה מפעולות אנוש, בין אם הן נעשות בשגגה או בזדון. המערכת מספקת יכולות גיבוי שעומדות בדרישות רגולטוריות שונות, ביניהן SOC2.

"ארגונים גדולים נעזרים בנו כדי לגבות מידע שלהם השמור בענן", אמר ברקמן. "שירותים של גיבוי קלאסי מגבים מידע שיש גישה פיזית אליו, או גישה ברמת קבצים או בלוקים. אנחנו מגבים מידע ארגוני השמור בשירותי SaaS או פלטפורמה כשירות (PaaS) אצל ספקיות ענן, ועושים זאת באמצעות APIs, עם הרשאות גישה למידע".

"אפליקציה באזורי ענן שונים של AWS"

"אנחנו נמצאים מאז הקמת החברה על הענן של AWS", הוסיף ברקמן. "האפליקציה שלנו רצה באזורי ענן שונים שלה, לרבות באזור ייעודי שהיא הקצתה לממשל האמריקני. אנחנו מטפלים בעשרות פטה בייט של נתונים והענן של AWS הוא המאפשר לנו זאת. בין השאר, אנחנו משתמשים בשירותי האחסון S3, EC2, DocumentDB ו-EKS".

"אנחנו סוגרים פער שנוצר מהמעבר של ארגונים לענן", ציין. "המערכת שלנו מאפשרת לארגונים לבצע גיבויים באופן שתואם את הדרישות הארגוניות שלהם, ומה שחשוב יותר – לשחזר את הנתונים בצורה מדויקת ומהירה, המתאימה לצרכים שלהם".

"יש לנו הרבה טכנולוגיה סביב כלי הגיבוי והשחזור", סיכם ברקמן, "לרבות יכולות מיטוב רבות לארגונים גדולים – ובזמן קצר. עוד פיתחנו טכנולוגיה לניתוח ושחזור המידע ביעילות בהיבטי ביצועים ודיוק. הכלים שלנו מאפשרים לזהות באופן אוטומטי כאשר יש אירוע מידע ולהתריע עליו, למשל בעת מחיקה יוצאת דופן של רשומות".

"התפיסה שאין צורך לגבות מידע שנמצא בענן – שגויה" Reviewed by on . "קיימת תפיסה שלפיה אין צורך לגבות מידע שנמצא בענן - והיא שגויה. ארגונים נדרשים לכלי גיבוי חדישים, על מנת לגבות את המידע שמצוי בעננים", כך אמר אריאל ברקמן, סמנכ" "קיימת תפיסה שלפיה אין צורך לגבות מידע שנמצא בענן - והיא שגויה. ארגונים נדרשים לכלי גיבוי חדישים, על מנת לגבות את המידע שמצוי בעננים", כך אמר אריאל ברקמן, סמנכ" Rating: 0

הגיבו