תוכן פרסומי
ראשי » בראש הכותרות » סין: ארגונים ממשלתיים וציבוריים יחליפו את המחשוב בחלופות מקומיות

סין: ארגונים ממשלתיים וציבוריים יחליפו את המחשוב בחלופות מקומיות

המדיניות הסודית הממשלתית נחשפה לאחרונה מדיווחים של חברות פרטיות סיניות, שלמדו עליה מלקוחותיהן הציבוריים

מאת 9 בדצמבר 2019, 13:32 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

מלחמת הסחר מול ארצות הברית גרמה לממשלת סין להכתיב מדיניות חדשה שמטרתה להעניק דחיפה לקהילת הטכנולוגיה המקומית על חשבון שימוש בטכנולוגיות מערביות. המדיניות החדשה תבוא קודם כל לידי ביטוי במשרדים הממשלתיים ובמוסדות הציבוריים – לפי הוראת הממשלה, הם יצטרכו להחליף את כל החומרה והתוכנה שבארגון שלהם בחלופות סיניות, ולעשות זאת תוך שלוש שנים.

המדיניות הזו זכתה לכינוי 3-5-2. מספרים אלו מתקשרים עם אחוזי הביצוע שיש לבצע בכל שנה של התוכנית. הממשל מצפה שהארגונים שנדרשו לבצע את ההחלפה יסיימו 30% מהעבודה ב-2020, השנה הראשונה להרצתה, 50% ב-2021 ואת היתר, 20%, ב-2022.

המדיניות הזו הוגדרה כסודית ונחשפה ממש לאחרונה, וזכתה, כך נטען, לאישור של חברות פרטיות סיניות, שלמדו עליה מהלקוחות הציבוריים שלהן. החברות הפרטיות, לפחות בינתיים, לא יידרשו לבצע את השינוי הזה.

גם בהיקף הציבורי ההחלטה הזו של ממשלת סין יכולה לפגוע קשות בחברות כמו דל, HP ומיקרוסופט, כשלא ברור עדיין האם מדובר גם בהפסקת השימוש ברכיבים שאינם סיניים, כמו מעבדים, מודמים, מסכים וכדומה.

סין: ארגונים ממשלתיים וציבוריים יחליפו את המחשוב בחלופות מקומיות Reviewed by on . מלחמת הסחר מול ארצות הברית גרמה לממשלת סין להכתיב מדיניות חדשה שמטרתה להעניק דחיפה לקהילת הטכנולוגיה המקומית על חשבון שימוש בטכנולוגיות מערביות. המדיניות החדשה מלחמת הסחר מול ארצות הברית גרמה לממשלת סין להכתיב מדיניות חדשה שמטרתה להעניק דחיפה לקהילת הטכנולוגיה המקומית על חשבון שימוש בטכנולוגיות מערביות. המדיניות החדשה Rating: 0

הגיבו