תוכן פרסומי
ראשי » חדשות » IT פיננסי » רשות החדשנות תקבל את 400 מיליון השקלים המעוכבים
אהרון אהרון, מנכ''ל רשות החדשנות. צילום: פלי הנמר

רשות החדשנות תקבל את 400 מיליון השקלים המעוכבים

עכשיו תוכל הרשות להעביר 200 מיליון שקלים לסטארט-אפים - מהלך שהיא התחייבה לעשות כבר לפני חודשים ● יתר הסכום יוקצה לתקציב השוטף של רשות החדשנות ● העברת המענק של ארבעה מיליארד שקלים לאינטל טרם אושרה

מאת 4 בדצמבר 2019, 17:43 א+ / א- הדפסה הדפסה
פייסבוק טוויטר ווטסאפ פינטרסט לינקדאין דוא״ל

נמצא פתרון: ועדת הכספים של הכנסת החליטה היום (ד') לאשר העברות בסך של כ-9.43 מיליארד שקלים לפעילויות ממשלתיות שונות, לרבות 400 מיליון שקלים לרשות החדשנות. 200 מיליון שקלים מסכום זה יוקצו להעברת כספים שהרשות הבטיחה להעביר ל-470 סטארט-אפים לפני כמה חודשים, והיתר – להשלמת תקציב הפעילות השוטפת שלה עד לסוף השנה.

העברת הכספים לא התאפשרה עד כה כתוצאה מהפלונטר הפוליטי שישראל מצויה בו ושמגביל את היכולת של הגופים הממשלתיים לפעול. מנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרון, הוציא בחודש שעבר מכתב לסטארט-אפים שהיא לא העבירה להם את הכסף, שבו הוא הסביר להם את המצב. כעת החברות האלה יכולות לנשום לרווחה, שכן אם העברת הסכום לא הייתה מאושרת בזמן הקרוב, ולכל היותר עד סוף השנה, חלק מהן, שמסתמכות על התקציב מרשות החדשנות, היו עומדות בסכנת סגירה.

רשות החדשנות מקבלת בהעברה זו עשירית מהסכום הכולל שאושר למשרד הכלכלה – ארבעה מיליארד שקלים. כלל הסכומים שאושרו הוגדרו כ-"העברות חיוניות".

לעומת רשות החדשנות, טרם אושר מענק לאינטל שהממשלה התחייבה לו, בסך של ארבעה מיליארד שקלים.

ככלל, במהלך הדיון בוועדת הכספים נרשמו חילוקי דעות וחילופי דברים נוקבים בין חברי הכנסת. היו בהם כאלה שטענו שזה לא נכון לבצע את ההעברות הללו בזמן משבר פוליטי.

רשות החדשנות תקבל את 400 מיליון השקלים המעוכבים Reviewed by on . נמצא פתרון: ועדת הכספים של הכנסת החליטה היום (ד') לאשר העברות בסך של כ-9.43 מיליארד שקלים לפעילויות ממשלתיות שונות, לרבות 400 מיליון שקלים לרשות החדשנות. 200 מי נמצא פתרון: ועדת הכספים של הכנסת החליטה היום (ד') לאשר העברות בסך של כ-9.43 מיליארד שקלים לפעילויות ממשלתיות שונות, לרבות 400 מיליון שקלים לרשות החדשנות. 200 מי Rating: 0

הגיבו